یک شنبه , ۰۶ فروردین , ۱۴۰۲
یکشنبه, مارس 26

نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران مجدداً بازداشت شد

0
459

10346300_666839720047911_2532826868766322317_n.jpgپدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران که امروز مورخ ۳۰ بهمن‌ماه جهت تکمیل بازپرسی پرونده خود به شعبه ۴ دادسرای مقدس اوین مراجعه کرده بود، بدلیل تغییر قرار کفالت به وثیقه مجددا بازداشت شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، پدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران بدلیل تغییر قرار کفالت به وثیقه مجددا بازداشت شد. آقای پذیره در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه طی تماس تلفنی جهت تکمیل مراحل بازپرسی به شعبه ۴ دادسرای مقدس اوین احضار شده بود. این فعال صنفی امروز مورخ ۳۰ بهمن‌ماه در شعبه خواسته شده حضور یافت ولی بدلیل تغییر قرار کفالت وی به وثیقه، مجددا بازداشت شد. بازداشت گسترده دانشجوبان عضو شورا های صنفی دانشگاه تهران از جمله پدرام پذیره در پی “اعتراضات دیماه” پس از اتمام جلسه مشترک فعالان دانشجویی با رئیس زندان در خصوص دانشجویان بازداشت شده وقایع اخیر صورت گرفت.

حقوق بشر در ایران در گزارشات قبلی خود از بازداشت دست‌کم ۴۳ دانشجوی دانشگاه تهران از جمله آقای پذیره اشاره کرده بود.

در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد، حدود پنج هزار نفر از جمله حداقل یکصد دانشجو نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.