•                  
چهارشنبه , ۰۹ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, سپتامبر 30

نامه پنج تن از زندانیان سیاسی زندان رجائی‌ شهر در پی جان باختن فعالان محیط زیست کردستان

0
236

زندانی سیاسی.jpgپنج تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج  با انتشار نامه‌ای سرگشاده، جان باختن شریف باجور و ۳ تن دیگر از فعالان محیط زیست کردستان را تسلیت گفتند.

به گزارش حقوق بشر در ایران , زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی، زندانیان سیاسی محکوم به اعدام و سعید شیرزاد و آرش صادقی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج، چهارشنبه ۷ مردادماه ۹۷ با انتشار نامه‌ای سرگشاده جان باختن “شریف باجور” فعال محیط زیست و سه تن دیگر از فعالان زیست محیطی کردستان را تسلیت گفتند. گفتنی است در پی آتش‌سوزی بخش‌هایی از جنگل‌های مریوان در سوم شهریور ماه ۹۷، شریف باجور از فعالان محیط زیست مریوان و یکی از اعضای “انجمن سبز چیا” همراه سه تن دیگر در حین اطفای حریق بخش‌هایی از جنگل، در شعله‌های آتش جان باختند. لازم به توضیح است که طی این حادثه دو نفر دیگر نیز به نام‌های “مختار امین نژاد” ۳۳ ساله فرزند ابوبکر و “محمد مرادویسی” ۵۷ ساله فرزند احمد مصدوم شدند که محمد مرادویسی بر اثر شدت سوختگی با بالگرد به سنندج اعزام شده است. نامه‌ی سرگشاده این پنج زندانی سیاسی به نقل از حقوق بشر در ایران را در ادامه بخوانید:

“من آنی‌ام که به مرگ طبیعی شوم هلاک
وین کاسه خون به بستر راحت خوشم و هم
به فرمان حقیقت افتم اندر قبر با شادی
که تا بیرون کشم از قعر ظلمت نفس آزادی
در بهت و ناباوری تمام خبر جانباختن و در آتش سوختن شریف باجور و چند تن دیگر از دوستانش وجودمان را به آتش کشید؛ در خود مانده‌ایم چگونه با این واقعیت تلخ کنار بیاییم که بلوط‌های زاگرس رفیقی شریف را از دست دادند و با در آتش سوختنش این‌بار زاگرس برای همیشه داغدار شد و در آتش سوخت.
شریف باجور که به غایت نامش شریف بود و اندوه از دست دادنش زاگرس را برای همیشه عزادار کرده است و در تمامی این سال‌ها رفیق و همراه کوه‌ها و دشت‌ها و جنگل‌های کردستان بود و اگر در هر جای دیگری از این کره خاکی می‌زیست جان‌باختنش عزایی عمومی می‌شد ولی در سکوت خبری رادیو و تلویزیون حکومتی برای همیشه در قلب مردمش جاودانه و قهرمان شد و داغی ابدی را بر دل ملتش نهاد و شریفی چون او را که کمتر به چشم دیده، او که غمخواری بود که راه نوین مبارزه را برای ملتش به جاگذاشت.
راه نوینی که با دست‌های خالی حافظ و نگهبان بلوط‌های زاگرس بود و با پاهایش برای جهانی از صلح رکاب زد که لایق نام شریفش بود و وجودش را به دور از فلش‌های دوربین و خبرهای رسانه‌ای به گرسنگی سپرد.
ما تنی چند از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت این تراژدی اسفناک را به بازماندگان این والاشریف جانباخته و دیگر در آتش سوختگان زاگرس که متاسفانه نامشان را نمی‌دانیم و به رفقا و یاران وی در انجمن سبز چیا و تمامی دلسوزان محیط زیست و همینطور به ملت کردستان که والاترین شریف زمانه‌اش در آتش سوخت را تسلیت می‌گوییم و خود را همدرد آنان می‌دانیم که درد جانباختن این عزیزان وجودمان را دگرباره به آتش کشید و خود نیز در این آتش سوختیم.
زانیار مرادی، لقمان مرادی، رامین حسین‌پناهی، سعید شیرزاد، آرش صادقی
زندان رجایی شهر کرج / چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷″

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: