•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

نگهداری رضا ملک در «اتاق اعدام» زندان اوین

0
334

10247228_1395428034074786_6344895132491949828_n-765x510.jpgروز جاری رضا ملک در جریان بازدید دادستانی از زندان اوین، برای مدت چند ساعت در اتاق اعدام واقع در زیرزمین دادسرای اوین نگهداری شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز ۲۹ آذرماه پیش از بازدید عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران و امین ناصری، معاون دادستان، از زندان اوین، رضا ملک از سوی مأموران زندان به «اتاق اعدام زیرزمین دادسرای اوین» منتقل شده و در ساعت سه بعدازظهر به بند چهار اوین بازگردانده شده است. این زندانی سیاسی که از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، در مدت نگهداری در این اتاق به آب آشامیدنی غذا و داروهای خود دسترسی نداشته است. گفتنی است، این اتاق دارای یک طناب دار و صندلی اعدام است و همین علت به «اتاق اعدام» شهرت دارد. رضا ملک، بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه با اتهامات «توهین به رهبری» و «تشویش اذهان عمومی» و به دستور بازپرس نصیرپور بازداشت و به بند چهار زندان اوین منتقل شد.

لازم به یادآوری است؛ رضا ملک، از مسئولان سابق وزارت اطلاعات که به دلیل افشای برخی از زوایای قتل‌های زنجیره‌ای پاییز ۱۳۷۷، از ۱۲ تیرماه ۱۳۸۰ تا فروردین‌ماه ۱۳۹۳ را در زندان به سر برد و پس از حدود ۱۳ سال زندان آزاد شد.

این زندانی سیاسی در سال ۱۳۹۱ زمانی که در زندان به سر می‌برد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه مجدداً به یک سال زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.