•                  
سه شنبه , ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

“هشدار” اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات نسبت به ترور مولوی عبدالحمید

1
244

farhangnews_165756-482555-1450692803-678x381.jpgدر اقدامی هماهنگ “اطلاعات سپاه” و “وزارت اطلاعات” هر دو ارگان در دو زمان متفاوت از احتمال ترور “مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی” به نزدیکان وی هشدار داده اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ، چند منبع مطلع نزدیک به دارالعلوم زاهدان از سه روز پیش خبر دیدار مقامات امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه با مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان را بیان کردند. در این دیدار ماموران عالیرتبه استانی اطلاعات سپاه به امام جمعه اهل سنت زاهدان و نزدیکان وی “هشدار” دادند که افرادی از “مدتی پیش” وارد کشور شده و “قصد ترور” وی را دارند. ماموران اطلاعات سپاه هدف “طرح ریزان” برای ترور را “براندازی نظام” عنوان کرده و برنامه اجرایی آن را در “بهمن ماه ۹۶” عنوان کردند.

نزدیکان امام جمعه اهل سنت زاهدان لحن بیان این تهدید توسط ماموران اطلاعات سپاه را “کنایه ای و تحقیرآمیز” برداشت کردند.

روز گذشته چهارشنبه ۴ بهمن، نزدیکان مولانا عبدالحمید در دیدار با “مقامات وزارت اطلاعات” سخنان ماموران اطلاعات سپاه را “کنایه آمیز” توصیف کرده و خواستار رفع “برخی نگرانی ها” شدند که مسئولان وزارت اطلاعات با تایید صحبت های اطلاعات سپاه، گفتند که “یک جریان برانداز وارد کشور شده و برای ایجاد اغتشاش قصد ترور مولوی عبدالحمید و چند نفر دیگر از افراد سرشناس در استان را دارند.”

از دو روز گذشته تدابیر امنیتی در مسجد مکی و حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان تشدید شده و هیئت انتظامات اقدام به تفتیش های موردی کم سابقه ای می کند.

گفتنی است پیشتر نیز هشدارهای مشابهی از سوی دستگاه های امنیتی به مولانا عبدالحمید داده شده بود. و اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات از سوی مسجد مکی متهم به ترور برخی از نزدیکان به این حوزه علمیه اهل سنت نیز هستند.

کمپین فعالین بلوچ، علت عدم انتشار زودهنگام این گزارش را بخاطر امکان نوعی هدایت اطلاعاتی دستگاه های امنیتی برای استفاده از رسانه های خارج کشور جهت فضا سازی اذهان عمومی جامعه برای هر نوع کنشی تلقی کرده است.

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: