شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
شنبه, آوریل 1

هشدار به زندانیان مسیحی و ممانعت از برگزاری عید پاک

0
433

منابع غیر رسمی گزارش دادند دستگاههای امنیتی جمهوری اسلامی قصد جلوگیری از برگزاری مراسم عید پاک توسط زندانیان را دارند.

iranian_christian_arrest

 

در نامه‌ای محرمانه که اطلاعات سپاه پاسداران به سازمان زندان‌ها ارسال کرده، درخواست شده تا از برگزاری مراسم عید پاک (عید قیام) از سوی زندانیان مسیحی ممانعت به عمل آید. سایت ماف نیوز به نقل از منابع مطلع که نام آنها را فاش نکرده خبر از نامه‌ای داده که در آن تاکید شده «بایستی سازمان زندانها با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، مانع برگزاری عید پاک از سوی زندانیان مسیحی شود و در این نامه، از عید پاک به عنوان مناسبتی که از بیگانگان به ارث رسیده، یاد شده است !»

شمار زیادی از مسیحیان و نوکیشان مسیحی ایران در زندان به سر می‌برند و یا تحت فشارها و تهدیدهای دستگاه‌های امنیتی مجبور به ترک کشور شده‌اند.

پیش از این نیز بر اساس خبر منتشره از سوی محبت نیوز ، زندان رجائی شهر کرج که در آن جمعی از زندانیان نوکیش مسیحی دوران محکومیت خود را می گذرانند، در دی ماه سال گذشته ( ٣٠ دسامبر ۲۰۱۴)  مراسمی از سوی مدیریت واحد فرهنگی زندان رجایی شهر کرج به مناسبت میلاد مسیح در این زندان برگزار شد که زندانیان مسیحی این زندان اجازه حضور در آن را نداشتند.

نظام جمهوری اسلامی که مدعی وجود آزادی عقیده و رعایت حقوق اقلیت های مذهبی و عدم دخالت در احوالات شخصی افراد می باشد حتی به منظور تکمیل کردن تبلیغاتشان برگزاری چنین مراسم یا اعیاد دینی در داخل زندان را تحمل نمی کند.

در همین زمینه : عقاید “قریب آبادی”در مورد آزادی اقلیت های دینی در ایران

عدم بردباری مسئولان زندان در مورد حضور زندانیان مسیحی در یک مراسم دینی خود گویای رفتار کل حاکمیت در این زمینه است.

عید پاک یا عید قیام یکی از روزهای تعطیل در تقویم مسیحی است که یکشنبه‌ای در ماه مارس یا آوریل است.در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده پس از سه روز دوباره زنده شده و برخاست (رستاخیز).

عید پاک در پایان هفتهٔ مقدسی است که عیسی مسیح وارد اورشلیم می‌شود و توسط سربازان رومی دستگیر و پس از تحمل مصائب و سختی‌ها بر فراز تپه جلجتا در اورشلیم مصلوب می‌شود.

مسیحیان معتقد به کتاب‌مقدس، رستاخیز مسیح را آغازگر خلقت تازه می‌دانند زیرا خدا در پی آن است که همۀ آفرینش خود را از نو احیا کند و از مؤمنان به خود نیز دعوت کرده تا در این پروژۀ نوسازی با او همکاری کنند.

این روز از مهم ترین اعیاد تقویم مسیحیان جهان است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.