•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

همزمان با طوفان توییتری و کمپین پیامکی به نمایندگان؛ پخش شب نامه و دیوار نویسی در حمایت از آرش صادقی

0
328

%d8%b4%d8%a8-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-765x510در شصت و هشتمین روز از اعتصاب غذای آرش صادقی، درحالی که تعداد کثیری از مردم در داخل و خارج از ایران با طوفان توتتری و کمپین پیامکی به نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت این زندانیان سیاسی شدند، تعدادی از فعالین با دیوار نویسی و پخش شب نامه از وی حمایت کردند. به گزارش حقوق بشر در ایران، همزمان با توییتر ی وکمپین پیامکی به نمایندگان مجلس، گروهی از فعالین با پخش شب نامه و دیوار نویسی در شهر تهران حمایت خود را از آرش صادقی که هم اکنون در شصت و هشتمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد، اعلام داشتند. گفتنی است، فعالین و کاربران ایرانی طی روز جاری با #SaveArash اقدام به اطلاع رسانی درباره وضعیت آرش صادقی پس از ۶۸۸ روز اعتصاب غذا کرده و خواستار آزادی و رسیدگی به مطالبات این زندانی سیاسی شده اند. این توفان توییتری پس از ساعاتی به اولین ترند‌ جهانی در شبکه توییتر تبدیل شده و همچنان ادامه دارد.

فعالین مدنی نیز از داخل ایران با جمع‌آوری شماره تماس نمایندگان مجلس از همگان خواسته‌اند که با ارتباط مستقیم با نمایندگان مجلس، آنان را در قبال جان آرش صادقی مسئول شمرده و پیگیری مطالبات این زندانی سیاسی را از آن ها درخواست کنند.

شایان ذکر است که سازمان عفو بین‌الملل شاخه سوئد، در بیانیه ای با اشاره به وضعیت بحرانی آرش صادقی، از همگان خواسته است که با تماس به سفارت خانه های ایران در اقصی نقاط جهان، خواستار آزادی و رسیدگی به وضعیت این زندانی سیاسی شوند.

آرش صادقی، زندانی سیاسی که در اعتراض به نقض مکرر قانون در پرونده خود و همسرش، گلرخ ایرایی، از روز دوشنبه سوم آبان‌ماه سال جاری، اقدام به اعتصاب غذا کرده است، بر اساس آخرین معاینات پزشکی در وضعیت وخیم و بحرانی به سر می برد؛ پزشکان به این زندانی سیاسی اعلام داشته اند که ۷۰ درصد کلیه راست و ۲۰ درصد از کلیه چپ از کار افتاده و با توجه به مختل شدن روند طبیعی بدن، ادامه ی این وضعیت، به کما رفتن و یا مرگ وی را در پی خواهد داشت.

این زندانی سیاسی آخرین بار در پنجم دی‌ماه، در پی تپش قلب شدید، افت شدید فشار، تنگی نفس، حالت تهوع و بالا آوردن مقدار زیادی خون به بیمارستان طالقانی تهران انتقال یافت. پزشکان بیمارستان اعلام داشته‌ بودند، با توجه به فشارخون پایین و قند خون ۵۰ احتمال به کما رفتن وی بسیار بالا بوده و همچنین تحلیل رفتن ماهیچه‌های قلبی و غلظت خون ۲۰ خطر ایست قلبی را افزایش می‌دهد.

تصاویری از شب نامه ها و دیوار نویسی های انجام شده برای حمایت از این زندانی سیاسی در پی می آید:

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده