جمعه , ۰۴ فروردین , ۱۴۰۲
جمعه, مارس 24

همچنان با مرخصی عبدالفتاح سلطانی مخالفت می‌شود

0
477

عبدالفتاح-سلطانی-765x510.jpgدستگاه قضایی با آزادی مشروط و مرخصی عبدالفتاح سلطانی، وکیل محبوس در زندان اوین، علیرغم واجد شرایط بودن وی، مخالفت می‌کند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، عبدالفتاح سلطانی، وکیل و زندانی سیاسی در شش سال گذشته تنها یک‌بار از مرخصی قانونی و یک‌بار هم برای فوت مادرش از مرخصی اضطراری استفاده کرده و علیرغم سپری کردن شش سال حبس، همچنان از حق آزادی مشروط محروم است.

معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی، در دل نوشته‌ای در صفحه فیس‌بوکش می‌گوید: “دوشنبه‌ای دیگر گذشت و ۲۰ دقیقه‌ی ما به پایان رسید و ما در انتظار اجرای قانون و گوش شنوا! بیش از یک سال از اولین مرخصی گذشت ولی نه از آزادی قانونی خبری شد و نه از مرخصی‌های قانونی!!!”گفتنی است، از اردیبهشت تاکنون به درخواست‌های خانواده جهت مرخصی جواب رد داده می‌شود. این اعمال غیرقانونی مانند منع مرخصی و منع آزادی مشروط به‌احتمال قریب به یقین از طرف ضابطین پرونده سلطانی اعمال می‌شود.

عبدالفتاح سلطانی در تاریخ نوزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و تا به امروز در زندان به سر می‌برد. این در حالی است که تقاضای اعاده دادرسی آقای سلطانی نیز تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

این وکیل دادگستری ابتدا به ۱۸ سال زندان و بیست سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر، به ۱۳ سال زندان کاهش یافت. درنهایت، حکم آقای سلطانی در پی اعمال ماده ۱۳۴، به ده سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر و مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش، ازجمله اتهام‌های آقای سلطانی بوده است.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.