چهارشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, دسامبر 6

وخامت حال سعید شیرزاد پس از یک ماه اعتصاب غذا

0
728

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی، هم‌اکنون در سی امین روز از اعتصاب غذا، به دلیل افت فشار و ضعف شدید جسمانی در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، سعید شیرزاد، زندانی سیاسی که در اعتراض به وضعیت نامساعد بندها، توهین‌ها و رفتارهای نامناسب مأموران، خودداری مسئولین از دریافت نامه اعتصاب غذای زندانیان، بازداشت اعضای خانواده زندانیان در سالن ملاقات، جلوگیری از اعزام زندانیان به بیمارستان و ضرب و شتم زندانیان سیاسی، از ۱۷ آذرماه با دوختن لب‌ها دست به اعتصاب غذا زده، پس از گذشت ۳۰ روز با کاهش شدید فشارخون، بی‌تحرکی، عدم تعادل، تپش قلب، و ده کیلوگرم کاهش وزن مواجه بوده و علی‌رغم وخامت وضعیت جسمانی از دریافت سرم و انتقال به بیمارستان خودداری کرده است. مسئولین نیز از توجه و رسیدگی به درخواست وی امتناع کرده و در هفته‌های گذشته اقدام به تهدید و تحت‌فشار قرار دادن وی نموده‌اند.

گفتنی است که چهارده نفر از زندانیان زندان رجایی‌شهر در بیانیه‌ای از اعتصاب غذای سعید شیرزاد حمایت و خواسته‌های او را «صنفی، مشروع و قانونی» توصیف کردند.

در این بیانیه، نویسندگان با اشاره به اعتصاب غذای سعید شیرزاد نوشتند که زندانیان در شش سال اخیر «مطالبات صنفی خود را طی مکاتبات و مذاکرات متعدد و فراوان» با «مدیریت زندان، سازمان زندان‌ها و دادستانی تهران» در میان نهاده‌اند، اما مطالبه‌های آنان «بی‌پاسخ» مانده است.

لازم به ذکر است، سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک و زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر، پس از گذشت سه سال از تاریخ بازداشت و یک‌سال از تاریخ دادگاه بدوی، همچنان در بلاتکلیفی منتظر صدور حکم دادگاه تجدیدنظر می‌باشد.

سعید شیرزاد اولین‌بار در پی امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان بازداشت و پس از ۱۹ روز به قید ضمانت از زندان آزاد شد. وی مجدداً در ۱۲ خرداد ۹۳ در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و به زندان اوین منتقل شد؛ چندی بعد به دلیل پیگیری اعتراضات صنفی زندانیان به زندان رجایی‌شهر تبعید گشت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d