•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

وخامت حال محمود ناجی, زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین در پی تداوم اعتصاب غذا

0
252

محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین که از تاریخ ۱۹ آذرماه در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان در ارتباط با اتهامات، پرونده و همچنین عدم موافقت با مرخصی خود دست به اعتصاب غذا زده بود با کاهش وزن و فشار خون مواجه شده بطوری که از روز گذشته خون دفع کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، محمود ناجی، زندانی محبوس در زندان اوین در دهمین روز اعتصاب غذا با کاهش وزن و فشارخون و همچنین دفع خون مواجه شده است. مسئولین بهداری به بهانه نداشتن ظرف نمونه از گرفتن نمونه برای انجام آزمایش خودداری کرده‌اند. بنقل از یک منبع نزدیک به این زندانی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “وزن محمد ناجی به ۵۵ کیلوگرم کاهش پیدا کرده و دچار افت فشار شدید شده است. روز گذشته وی دچار دفع خون شده است که در پی انتقال به بهداری زندان مسئولین بهداری گفته‌اند ظرف جهت گرفتن نمونه برای آزمایش ندارند و باید ظرف نمونه‌گیری توسط خود زندانی بیمار تهیه شود”. محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین به دلیل عدم موافقت مسئولان با مرخصی خود از روز دوشنبه ۱۹ آذرماه ۹۷، دست به اعتصاب غذا زده است. خواسته دیگر این زندانی رسیدگی مجدد و شفاف‌سازی پرونده و اتهاماتش است. وی مدعی است که تاکنون علیرغم درخواست‌های مکررش اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. لازم به ذکر است حقوق بشر در ایران در گزارشی  از آغاز اعتصاب غذای این زندانی امنیتی اطلاع رسانی کرده بود. 
لازم به ذکر است محمود ناجی، ۳۸ ساله از سال ۸۸ به اتهاماتی از جمله “همکاری با دول متخاصم” به ۱۰ سال حبس محکوم شد. آقای ناجی مردادماه سال جاری از زندان رجایی شهر کرج به اندرزگاه ۸ سالن ۱۰ زندان اوین منتقل شده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‎هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

وحید صیادی نصیری زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم در مورخ ۲۱ آذر ماه سالجاری پس از شصت روز اعتصاب غذا و در سایه محرومیت از رسیدگی پزشکی در بیمارستان بهشتی قم جان باخت. 

هم‌اکنون نیز تعدادی از زندانیان محبوس در زندان‌های مختلف کشور کماکان در حال اعتصاب غذا بوده و نزدیکانشان روزبه‌روز شاهد تحلیل جسم و جان بستگان در بندشان هستند و حقوق بشر در ایران  در گزارشات مختلف و به دفعات  به بررسی اسامی، دلایل، زمان و وضعیت زندانیان در اعتصاب غذا در زندانهای کشور پرداخته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: