شنبه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 2

وکیل محمدعلی طاهری: تنها مانع آزادی موکلم داشتن شاکیان خصوصی است

0
563

 

3-e1474103699693محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری، در مصاحبه با یک تلویزیون فارسی زبان، اعلام کرد که پرونده موکلش پس از گذشت حدودا سه ماه از زمان صدور کیفرخواست و ارجاع به دادگاه انقلاب، هفته گذشته به دست او رسیده است.او با مطالعه پرونده و کیفرخواست جدید، از منتفی شدن اتهام “افساد فی الارض” و “سبّ النبی” و باقی ماندن اتهام “دخالت در امر پزشکی” خبر داد. به گفته او دلیل آنکه این اتهام هنوز متوجه موکل او است، ادعای دستگاه امنیتی مبنی بر وجود تعدادی شاکی خصوصی است. به گزارش سایت «نجات با حلقه»، علیزاده طباطبایی در گفتگو با تلویزیون دُرّ گفت: « پرونده بعد از نقض رای افساد فی الارض در دیوان عالی کشور، برای تکمیل تحقیقات به شعبه بدوی و از آنجا به دادسرای امنیت ارجاع شد. در دادسرا بررسی ها انجام شد و دلیلی برای افساد در زمین ارائه نشد و صراحتا افساد منتفی شد. به دلیل اینکه قانون مربوطه در سال ۹۲ تصویب شده است. در ارتباط با “سابّ النبی” هم هیچ دلیلی ارائه نشد و بحث این اتهام که مجازاتش اعدام است منتفی شد. »

وی توضیح داد: «بحث “سابّ النبی” را کارشناس پرونده مطرح کرده بود که گفته بودند به رسول الله اهانت شده است. با توجه به اینکه قانون می گوید اهانت باید صریح باشد و چنین دلیلی هم در پرونده وجود ندارد، به خودی خود این اتهام منتفی شده و در گزارشی هم که به دادگاه ارائه شده اتهامی به عنوان “سبّ النبی” یا “افساد فی الارض” وجود ندارد. »

این وکیل از طرح مجدد ادعای وجود شاکیان خصوصی برای محمدعلی طاهری خبر داد. او تصریح کرد: « آن چیزی که باقی مانده دخالت در امر پزشکی است که قبلا رسیدگی شده بود اما اخیرا گفتند چند نفر شاکی خصوصی وجود دارد. ما منتظریم دادگاه تشکیل شود و ببینیم این شاکیان خصوصی چه کسانی هستند و مستند ادعای آنها چیست. »

محمود علیزاده در خصوص احتمال آزادی قریب الوقوع محمدعلی طاهری گفت: « من خیلی امیدوارم چون دلیلی بر هیچ نوع اتهامی در پرونده وجود ندارد و آن چیزی هم که توهین به مقدسات گرفتند قبلا حکم صادر شده و ۵ سال حبسش هم گذشته است، تقریبا اطمینان دارم که دادگاه دیگر محکومیتی نخواهد داد و اگر هر محکومیتی هم بدهد، چون بی دلیل است در دیوان عالی کشور نقض خواهد شد.»

وی خاطرنشان کرد: « به هر جهت من فکر می کنم دیگر مسئله تمام شده است و دلیلی هم برای ادامه بازداشت آقای طاهری وجود ندارد. منتظریم ظرف یک ماه آینده وقت رسیدگی به پرونده تعیین شود و امیدواریم تصمیم به آزادی آقای طاهری گرفته شود.»

گفتنی است، پیش از این نیز محمود علیزاده طباطبایی از آزادی قریب الوقوع محمدعلی طاهری در ۱۸ بهمن ۹۴ خبر داده بود. او سال گذشته اذعان کرده بود با توجه به چارچوب قوانین قضایی مطمئن است موکل او پس از اتمام دوره حبس ۵ ساله، در بهمن ۹۴ از زندان آزاد می شود. اما بر خلاف این پیش بینی، بنیانگذار طب های مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی، بیش از ۷ ماه است که در بازداشت موقت به سر می برد. بازداشتی که محمدعلی طاهری مازاد بر دوره محکومیت ۵ ساله خود، در سلول انفرادی تحمل می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: