•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

پایان اعتصاب غذای سهیل عربی

0
283

بدازشیویوسهیل عربی به اعتصاب غذای طولانی مدت خود پایان داد .

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از یک منبع مطلع زندانی عقیدتی سهیل عربی که از روز ۴بهمن۱۳۹۶ در اعتراض به ضرب و شتم فعالان مدنی زندانی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، اعتصاب غذا کرده بود به اعتصاب غذای خود پایان داد . این زندانی عقیدتی روز یکشنبه ۸بهمن ماه؛ پس از احضار به قرنطینه بند یک زندان اوین به زندان بزرگ تهران موسوم به فشافویه منتقل گردید .این زندانی  عقیدتی  ۱۷بهمن۱۳۹۶ در حالی که در ۱۹مین روز اعتصاب غذا خود به سر می برد به بازپرسی شعبه ۳ منتقل شد. در این بازپرسی وی مجدد به اتهام توهین به رهبری محکوم شد.  این زندانی سیاسی در پنجمین روز اعتصاب غذای خود ۹بهمن ۱۳۹۶، توسط ماموران امنیتی زندان اوین به بند الف زندان اوین و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی در بدو ورود توسط ماموران بازرسی زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به شدت مصدوم شد.
وی پس از ضرب و شتم در زندان تهران بزرگ در یک فایل صوتی ضمن اشاره به ضرب و شتم خود اعلام کرد که اعتصاب غذا خود را تا رسیدن به خواسته هایش ادامه می دهد.

در همین زمینه گفتگوئی داشتم با فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی در مورد آخرین شرایط این زندانی عقیدتی :

سهیل عربی در پیامی که از زندان تهران بزرگ ارسال نمود چنین عنوان کرد : بنابدرخواست مادرم ومادران شهدای جنبش آزادی وبرابری خواهی و مردم خوبمان من سهیل عربی باشروع تحویل به اعتصاب غذای خود پایان میدهم همگام بایارانم که به حمایت ازما دست به اعتصاب غذای سه روزه زدند وهمچنین سال نورا بتمام ملت ایران تبریک عرض میکنم وسالی پرازامیدوآزادی برای ملتم آرزودارم.امید که مارافراموش نکنید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.