•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

پایین ترین شاخص های زندگی و بزرگترین جمعیت حاشیه نشین کشور در چابهار+عکس

0
345

2-1-768x535.jpgحدود ۶۳ درصد جمعیت چابهار در حالی با شرایطی اسف‌بار و با پایین ترین شاخص های زنددگی در سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه شهر زندگی می‌کنند که سال‌هاست مسئولان وعده ساماندهی این شرایط را می‌دهد .

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ ؛ ساکنان حاشیه‌نشین چابهار پایین‌ترین شاخص‌های زندگی را دارند. اگر سری به مناطق حاشیه بزنید عمق محرومیت را حس می‌کنید. مردم محروم و زیر خط فقر حاشیه چابهار فاقد حداقل امکانات رفاهی هستند و آب، برق و فضای بهداشتی و آموزشی ندارند، سیستان و بلوچستان محروم‌ترین استان کشور محسوب می‌شود، چیزی بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری سیستان‌ و بلوچستان در سکونتگاه‌های غیر‌رسمی حاشیه شهرها‌ زندگی می‌کنند .

شهرهای چابهار، کنارک، زاهدان و زابل، بیشترین جمعیت حاشیه‌نشین سیستان و بلوچستان را تشکیل می‌دهند و زاهدان با بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت حاشیه‌نشین، رکورد‌دار این شهرهاست. اما اهمیت حاشیه‌نشینی بیشتر به چابهار برمی‌گردد که بزرگترین منطقه حاشیه‌نشین کشور در آن قرار دارد، چرا که به گفته مسئولان که البته آمار دقیقی هم ارائه نمی‌دهند، ۴۰ تا ۵۰هزار نفر از جمعیت ۹۰ تا ۱۰۰هزار نفری شهر چابهار در حاشیه زندگی می‌کنند که بیشترین جمعیت حاشیه‌نشین یک شهر در کشور نسبت به جمعیت آن است.

4-1.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.