جمعه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
جمعه, دسامبر 8

پرستو فروهر سوم آذرماه محاکمه خواهد شد

0
526

پرستو-فروهر-1-765x510پرستو فروهر سوم آذرماه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» در دادگاه انقلاب محاکمه خواهد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، پرستو فروهر که در آستانه سفر به ایران برای برگزاری سالگرد قتل پدر و مادرش (داریوش فروهر و پروانه اسکندری) است، طی یادداشتی اعلام کرد «سه روز پس از سالگرد قتل داریوش فروهر و پروانه اسکندری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه خواهد شد.» پرستو فروهر که ساکن خارج از ایران است، در یادداشت خود گفته است، در سفرش به تهران دو شکایت دیگرش را نیز پیگیری خواهد کرد: «شکایت به کمیسیون اصلی نود درباره موانع هرساله بر سر برگزاری سالگردها، و پیگیری قضایی دستبرد و تخریب خانه پدر و مادر.» در جریان قتل‌های زنجیره‌ای که در پاییز ۱۳۷۷ روی داد علاوه بر پروانه و داریوش فروهر، شماری دیگر از روشنفکران و منتقدان، از جمله محمد مختاری، محمدجعفر پوینده، مجید شریف و پیروز دوانی کشته شدند.

آبان ماه سال گذشته پرستو فروهر که برای برگزاری مراسم یادبود پدر و مادر خود به ایران سفر کرده، به دادسرای اوین احضار شد.

فرزند داریوش فروهر و پروانه اسکندری پیش از این نیز بارها با احضار و ضبط گذرنامه مواجه شده بود.

داریوش فروهر دبیر کل حزب ملت ایران و وزیر کار دولت مهدی بازرگان بود که در اول آذر ۱۳۷۷ به همراه همسرش پروانه اسکندری در جریان قتل‌های زنجیره‌ای ترور شد. وی از جمله رهبران جبهه ملی ایران از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ بود تا این که در اوایل سال ۱۳۵۸ از جبهه ملی ایران جدا شد.

چند روز پس از قتل آنها، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، از اعضای کانون نویسندگان ایران نیز به قتل رسیدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d