•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

پشتیبانی از مسیحیان ایران و همچنین اعتراضات مردم در ایران توسط مرکز قانون و عدالت آمریکا

0
263

182426Image1با توجه به فشارهایی که شهروندان هر روز بیش از پیش آن را در زندگی روزمره خود حس میکنند به برخی از شهروندان این گونه از فشارها را ناشی از ایدولوژی حاکم بر کشور میدانند .

 گزارش حقوق بشر در ایران ، پایگاه خبری مرکز قانون و عدالت آمریکا اعلام کرد ، جامعه ایران به سرعت در حال تغییر است و شهروندان زیادی به مسیحیت گرویدند. پایگاه خبری مرکز قانون و عدالت آمریکا (ACLJ) در گزارشی با استناد به آمار و اخبار وبسایت «محبت نیوز» در مورد تعداد مسیحیان در ایران به مقابله حکومت ایران با افزایش گرویدن شهروندان ایران به مسیحیت پرداخته است. همچنین گزارشاتی وجود دارد که ناشی از گسترش روز افزون و گرایش شهروندان به مسیحیت را نشان میدهد . 
جامعه ایران به سرعت در حال تغییر است و شهروندان زیادی به مسیحیت گرویدند. لازم به توضیح است که حدود ۳۶۰ هزار نوکیش مسیحی در ایران هستند.
این در حالیست که در ۴۰ سال پیش به طور تقریبی تعداد این مسیحیان ۵۰۰ مورد بوده است. برخی دیگر از گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که تعداد مسیحیان ایران به ۸۰۰ هزار نفر رسیده است .

سرشماری تعداد نوکیشان مسیحی دشوار است، زیرا ترس از مجازات، اعمال خشونت و شکنجه باعث ده شناسایی آنها دشوار باشد. نیروهای امنیتی در ایران به خانه‎های نوکیشان هجو می‎برد و کتاب‌ها، کامپیوتر و سی دی‎های آن را ثبت و ضبط می‎کند و نوکیشان مسیحی را بازداشت می‎کند.
در نتیجه فشارهای حکومتی نوکیشان مسیحی در ایران فعالیت‎های بسیار محدودی دارند و برای محافظت از خود و خانواه‏شان به طور پنهانی فعالیت می‎کند.
با وجود سرکوب عقیدتی همچنان مسیحیان در ایران در حال افزایش هستند. بسیاری  از  کلیساها  بسته  هستند و نوکیشان مسیحی در سرکوب و جفا بسر میبرند و با احکامی نا عادلانه مورد محاکمه قرار  میگیرند .  چند هفته ای است در ایران اعتراضات سراسری به وضعیت معیشتی آغاز شده است و مردمی که تحت استبداد دینی زندگی می‎کنند علیه حکومت بپاخاستند.
پایگاه خبری مرکز قانون و عدالت آمریکا با اشاره به پشتیبانی دولت اوباما از جمهوری اسلامی حتی با وجود اینکه می‎دانست حکومت ایران پشتیبان گروه‎های تروریستی همانند حزب الله لبنان است تاکید کرده آمریکا با حسن نیست تحریم‎ها را کاهش داد و توافق اتمی منعقد شد اما جمهوری اسلامی همچنان در مسیر گذشته خود به خصوص سرکوب آزادی و نادیده گرفتن حقوق بشر حرکت کرد.
این سازمان از اعتراضات مردم ایران حمایت کرده و همچنین تاکید کرده پشتیبان مسیحیان داخل ایران خواهد بود و آرزوی پیروزی آزادی‎خواهان علیه رژیم غیردموکراتیک را دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده