چهارشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, دسامبر 6

پلمب واحد بومگردی در قزوین به علت کشف حجاب شهروندان

0
115

حقوق بشر در ایران ـ امروز شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی،  یک واحد بومگردی در منطقه الولک قزوین را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲، واعظی، دبیر نظارت بر اماکن عمومی میراث فرهنگی و دادسرای مرکز استان قزوین، از پلمب یک واحد بومگردی در منطقه الولک واقع در استان قزوین به علت (مشاهده ناهنجاری‌های عفاف و حجاب) خبر داد.

دبیر نظارت بر اماکن عمومی میراث فرهنگی و دادسرای مرکز استان قزوین در تشریح این خبر گفت:”پس از مشاهده برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب در واحد موصوف؛ نسبت به پلمب شد.” 

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت:”برای مسئول واحد بومگردی مذکور در دادسرا پرونده قضایی تشکیل شده است.” 

در حالی واحدهای صنفی بسیاری ذیل عناوین مذکور از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و با دستور قضایی پلمب می شود که نعمت احمدی، وکیل پایه یک دادگستری در تشریح این موارد اعلام کرد:”پلمب واحدهای صنفی به نام مقابله با حجاب، قانونی نیست. طبق قانون باید جرم و مجازات با هم متناسب باشد. قانونگذار هنوز جرمی را تعریف نکرده که بر مبنای آن واحدها به دلیل بد حجابی مجازات شوند.” 

در ادامه نیز، کامبیز نوروزی، حقوقدان نیز در تائید صحبت‌های نعمت احمدی افزود:”هیچ قانونی وجود ندارد که بر مبنای آن واحدهای صنفی تحت عنوان عدم رعایت حجاب پلمب شوند.”

وی همچنین افزود:”این اتفاقی که در هفته‌های اخیر رواج گرفته است و مرتبا شاهد تعطیلی واحدهای صنفی با عنوان عدم رعایت حجاب مشتریان واحدهای صنفی هستیم، غیرقانونی است. هیچ دستگاهی مجاز نیست تحت چنین عناوینی دست به تعطیلی واحد صنفی بزند.”

اجبار شهروندان به پیروی از یک نوع عقیده خاص به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

از سوی دیگر، در ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر، به صراحت بر حق جملگی شهروندان در برخورداری از حقوق برابر و عدم تبعیض در جامعه به بواسطه جنسیت افراد و یا تفکرات و نگرشهای شخصی افراد تاکید شده است.

برچسب هااداره اماکن عمومیبازداشت شهروندانمعترضان به حجاب اجباریحق انتخاب پوششپلمپ بوم گردیپلمب واحد بوم گردیاماکن عمومی ناجااستان قزوینحقوق شهروندی در ایرانناهنجاریمخالفان حجاب اجباری در ایرانمعترضان حجاب اجباریپلمب واحدبوم گردیمرکز بوم گردی الولکنقض حقوق شهروندیدستگیری شهروندانمعترضان حجاب اجباری در ایرانمعترضین به حجاب اجباریحجاب اجباری زنان در ایرانپلمب واحد بومگردیمرکزبوم گردیحقوق بشرنقض حقوق بشر در ایرانکشف حجابفراجاناهنجاری‌های اجتماعینیروی انتظامی استان قزوینبومگردیمرکز بوم گردیبازداشتپرونده سازیقانون حجاب اجباریلغو حجاب اجباریقرارگاه عفاف و حجابفرمانده انتظامی استان قزوینالولکمرکز بوم گردی آلولکپلمپنقض حقوق بشرپلمبطرح عفاف و حجابناهنجاری اجتماعیمعترضان به حجاب اجباری در ایرانالولک قزوینمرکزبوم گردی آلولکحقوق بشر در ایرانحجاب اجباریاداره نظارت بر اماکن عمومیبوم گردیاعتراض به حجاب اجباری در ایرانمنطقه الولک واقع در استان قزوینآلولک قزویننیروی انتظامینقض حقوق شهروندی در ایرانموارد نقض حقوق بشر در ایرانعفاف و حجابپلمب بوم گردیحجاب اجباری شهروندانمنطقه الولک استان قزوین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d