•                  
جمعه , ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱
شنبه, آگوست 20

پیدا شدن سه نوزاد رها شده در لنجان و بندرعباس

0
1002

لوپ.PNGنوزاد سر راهی سه روزه در لنجان تحویل بهزیستی اصفهان شد. همزمان دو نوزاد دوقلو که خواهر و برادر بودند و در کنار سطل زباله بیمارستانی در بندرعباس رها شده بودند توسط عابرین پیدا شدند. مورچه ها به صورت این دو نوزاد آسیب زده بودند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، در اولین گزارش از رها کردن نوزادان، صداوسیما گزارش داد نوزاد سر راهی سه روزه در لنجان تحویل بهزیستی شد. معاون اجتماعی استان اصفهان گفت: “این نوزاد سه روزه شب گذشته ساعت۱۰ در یکی از خیابان های مجاور اورژانس اجتماعی بهزیستی این شهرستان رها شده بود”.  مرضیه فرشاد با بیان اینکه این کودک با حکم دادگاه در ساعت یک بامداد به مرکز شیرخوارگاه نرجس اصفهان منتقل شد افزود: “پس از انجام آزمایشات متعدد سلامتی این نوزاد تایید شده است”. وی گفت: “فرآیند شناسایی خانواده این نوزاد از امروز آغاز شده و امیدوارم هرچه سریع‌تر با پیدا شدن خانواده وی و رفع مشکلات آن‌ها، کودک به آغوش خانواده باز گردد”.

معاون اجتماعی استان اصفهان افزود: “بهزیستی استان آمادگی دارد در رفع آسیب های اجتماعی و برخی مشکلات اقتصادی خانواده های آسیب دیده و این نوزاد مداخله کند”.

مورچه‌ها به نوزادن رها شده در کنار سطل زباله بیمارستان رحم نکردند

در گزارش دیگری تسنیم گزارش داد، صدای گریه از محوطه بیمارستان شنیده می‌شد، نوزاد‌های دو قلو در یک پتو پیچیده شده و در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند، دو نوزادی که خواهر و برادر بودند و مورچه‌ها به صورت آنها هجوم برده بودند.

خواهر و برادر دو قلو تازه به دنیا آمده حال خوبی نداشتند و ساعت‌ها بود که شیر نخورده بودند.

خبری از مادرشان نبود، هر چه بود خبر از بی قراری نوزادان بود.

صورت‌هایشان زرد شده بود و لباهایشان سیاه، انگار ساعت‌های زیادی بود که در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند؛ دو نوزادی که خواهر و برادر بودند و تازه یک هفته از زمان تولدشان می‌گذشت.

نجمه بهاری مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهر آفرین در شهر بندرعباس در خصوص ر‌ها شدن دو نوزاد (خواهر و برادر) در محوطه بیمارستان، می‌گوید: “چندی پیش برای پیگیری کار‌های روزمره و جهت پذیرش مددجو (مادر معتاد) به بیمارستانی در بندرعباس مراجعه کردم”.

وی می افزاید: “در محوطه بیمارستان صدایی نگاه مرا به خود جلب کرد و وقتی دقت کردم متوجه شدم که صدا از کنار سطل زباله‌ای در محوطه بیمارستان می‌آید”.

بهاری می افزاید: “واقعا تاسف بار بود، دو نوزاد متولد شده (دختروپسر) با معصومیت تمام لای پتو در کارتن گوشه‌ای از پارکینگ عمومی و در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند. با همکاری پرستاران بیمارستان، نوزادان به سرعت به بخش منتقل شدند و اقدامات درمانی برای احیاء دو نوزاد آغاز شد. در ادامه مشخص شد که نوزادن متولد شده دو قلو هستند از بیمارستان دیگری به این بیمارستان منتقل شدند و حدود ۷ الی ۸ ساعت در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند”.

وی با بیان اینکه “متاسفانه مورچه‌های اطرف زباله به مژه‌ها و ابرو‌های دو نوزاد صدمه زده بودند” می‌گوید: “با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان بیمارستان، محل تولد دو قلو‌ها مشخص شد و متوجه شدیم که پدر و مادر نوزادان از اقشار ضعیف نبوده‌اند و بنا به دلایل دیگری نوزادان خود را رها کرده بودند”.

این مددکار اجتماعی می‌گوید: “با تلاش صورت گرفته و همکاری دادستانی و سازمان بهزیستی، دو نوزاد به شیرخوارگاه منتقل شدند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: