•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

چهاردهمین روز اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان در زندان

0
233

3D2A4031-CAF8-494A-A58C-BD04273787CEمحمود بهشتی لنگرودی , چهاردهمین روز اعتصاب غذای اعتراضی خود را با وخامت حال و انتقال به بهداری زندان پشت سر گذاشت .

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران محبوس در زندان اوین که از روز دوشنبه ۱۱ تیرماه در اعتراض به نحوه برخورد قوه قضاییه و دادستانی با زندانیان صنفی و سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است، صبح روز گذشته در پی افت فشار و وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شد اما از تزریق سرم امتناع نمود. آقای بهشتی در سایه‌ی بی‌توجهی مسئولان در طی این مدت دست‌کم ۶.۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته است. همزمان اسماعیل عبدی دیگر معلم محبوس در زندان اوین با نوشتن نامه‌ای از آقای بهشتی خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان استان تهران که از روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ در اعتراض به نحوه برخورد قوه قضاییه و دادستانی با زندانیان صنفی و سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است، در چهاردهمین روز اعتصاب غذای خود به بهداری زندان اوین منتقل شد.

یکی از نزدیکان این زندانی در این خصوص به حقوق بشر در ایران گفت: “آقای بهشتی که در چهاردهمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برد، صبح امروز در پی افت شدید فشار به بهداری اوین منتقل شد و پزشک زندان از وی خواست برای جلوگیری از افت فشار، تزریق سرم را بپذیرد اما آقای بهشتی امتناع نمودند. همچنین سه نفر از پزشکان تاکنون به وی به خاطر تبعات درد بین شکم و زیر قفسه سینه هشدار داده‌اند و خاطرنشان کرده‌اند به خاطر عمل خروج کیسه صفرا در گذشته و تبعات اعتصاب‌های قبلی و این اعتصاب، وی مشکوک به عفونت پانکراس است و برای تشخیص درخواست آزمایش و بررسی‌های جدی نموده‌اند و اعلام کرده‌اند که عفونت پانکراس ممکن است به مرگ منجر گردد اما تاکنون از سوی زندان اقدامی صورت نگرفته و دادیار ناظر بر زندان کمترین توجهی ننموده است. در این مدت آقای بهشتی دستکم ۶.۵ کیلو گرم کاهش وزن داشته است”.
همزمان با نامنسب تر شدن وضعیت محمود بهشتی، اسماعیل عبدی دیگر معلم زندانی محبوس در زندان اوین ضمن اعتراض به بی‌توجهی و بی‌مسئولیتی دادیار ناظر بر زندان اوین، با نوشتن نامه‌ای سرگشاده از آقای بهشتی خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: