•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
یکشنبه, ژانویه 29

چهار سال انتظار کارگران اشکان چینی برای دریافت مطالبات معوقه

0
501

img_15673-765x510.jpgبا گذشت بیش از چهار سال از تعطیلی کارخانه اشکان چینی هنوز مطالبات کارگران این کارخانه پرداخت نشده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، فعالیت کارخانه «اشکان چینی» در قزوین یکبار با ۲۰۰ کارگر در سال ۹۲ و بار دیگر مرداد ماه سال ۹۴ با ۱۵۰ کارگر به دلیل آنچه از سوی کارفرما «مشکلات مالی» خوانده شده است، تعطیل اعلام شد و از آن زمان تاکنون هنوز بخش عمدهای از مطالبات کارگران تعدیل شده این واحد تولیدی پرداخت نشده است. به نقل از کارگران این کارخانه تولید کننده ظروف چینی گفته می‌شود که مجموع مطالبات مزدی و بیمه‌ای ۲۰۰ کارگری که در سال ۹۲ بیکار شده‌اند به بیش از یک میلیارد تومان می‌رسد و علاوه بر آن ۱۵۰ کارگر دیگری که در فاصله زمانی بازگشایی کارخانه چینی اشکان تا تعطیلی مجدد آن در مرداد ماه سال ۹۴ بیکار شده‌اند تا بیش از ۲ میلیارد تومان می‌رسد.

این کارگر درباره روند پی‌گیری حقوقی دریافت مطالباتشان خود وسایر همکارانش می‌گویند، بعد از بدقولی کارفرما همه کارگران بیکار شده به صورت مجزا بعد از دریافت ترک کار خود به اداره کار قزوین شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات آنها را داده است اما کارفرما تمکین نکرد و بعد آن پرونده به مراجع قضایی واگذار شده است.

کارگران اشکان چینی در ادامه تصریح کردند: با وجود آنکه در این ۴ سال کارگران اخراجی طی سه مرحله با دریافت حکم توقیف از مراجع قضایی، اموال کارخانه را برای فروش به مزایده گذاشته‌اند اما هر بار به دلایلی نامعلومی امکان فروش برای آنها مهیا نشده و آنان هنوز به مطالبات خود نرسیده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.