•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

کارشکنی مسئولان زندان رجایی شهر، مانع بستری شدن واحد خلوصی شد

0
238

9F806AB1-B50D-417D-8302-00FEE6D8A1FA.jpegواحد خلوصی زندانی سیاسی حاضر در زندان رجایی شهر بدلیل کارشکنی مسئولین این زندان با وجود وخامت اوضاع جسمی نتوانست در بیمارستان بستری شود.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، این فعال حقوق بشر اوایل دی ماه در داخل زندان دچار سنکوب و بیهوشی شده بود که بر اساس گفته‌های پزشکان علت اصلی آن مشخص نشده است، خانواده این زندانی بعد از دو ماه پیگیری و با وجود اعزام چند باره به بیمارستان با کارشکنی مسئولان زندان موفق به بستری کردن فرزند خود نشده‌اند، پزشکان علت اولیه سنکوب و بیهوشی افت فشار ناگهانی تشخیص داده شده که بر همین اساس باید خارج از زندان و بدور از محیط پرتنش تحت کنترل و مداوا قرار گیرد. وی بدلیل وضعیت نامساعد جسمی بشدت کاهش وزن داشته است.

واحد خلوصی، از اعضای «جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی» که سال ۱۳۸۸ تاسیس و پیشتر با نام کمیته پی‌جویی حق تحصیل شناخته می‌شد است. او ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۰ بازداشت و پس از ۲۱ روز سلول انفرادی در بند ۲ الف سپاه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. این فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۵ سال زندان محکوم شد که این حکم عیناً از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید شد. وی از ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ بدون مرخصی در زندان به سر می برد.

پیش از این یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت بود: «دکتر گفته علت ناشناخته است باید نوار مغزی گرفته و ام‌ار‌ای انجام شود که بفهمیم مساله چی است اما واحد را به زندان برگردانده‌اند و حالا خانواده درخواست مرخصی کرده‌اند که حداقل یک هفته مرخصی استعلاجی بدهند تا تحت پیگیری و درمان قرار بگیرد اما نمی‌دانیم چه خواهد شد چون دو سال و نیم است که چندین بار هم خود واحد و هم خانواده مرخصی تقاضا داده‌اند اما موافقت نشده و در پاسخ گفته‌اند که ضابط‌اش یعنی سپاه مخالف است. برای آزادی مشروط هم که پی‌گیری کرده‌ایم باز چنین پاسخی داده‌اند که ضابط مخالف است.»

خانواده این زندانی با وجود شرایط نابسامان زندان‌ها و رخدادهای تلخی که طی ماه‌های اخیر برای زندانیان اتفاق افتاده است خواستار دسترسی فرزندشان به حقوق قانونی مندرج در قوانین کشور از جمله امکان مرخصی و بستری شدن در بیمارستان هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: