•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

کاهش محکومیت حسین میری نظرلو, فعال تلگرامی محبوس در زندان اوین

0
674

حسین میری نظرلو، فعال تلگرامی محبوس در شالن ۲ اندرزگاه ۴ زندان اوین با کاهش دوران محکومیت به حبس از ۵ سال به سه سال و ۹ ماه  روبرو شده است و حکم جدیدالصدور به وی ابلاغ و به رویت وی رسیده است و در صورت موافقت دادستان تهران به مرخصی متصل به آزادی اعزام خواهد شد در غیر اینصورت تا یکماه دیگر در زندان به سر خواهد برد.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷،  حسین میری نظرلو, فعال  تلگرامی محبوس در سالن ۲ اندرزگاه ۴ زندان اوین در ادامه کاهش احکام و عفو ۲۲ بهمن به زندانیان طی حکمی که اخیرا برای وی صادر شده  محکومیت این فعال تلگرمی و زندانی محبوس از ۵ سال به ۳ سال و ۹ تبدیل شده است. با توجه به  کاهش محکومیت این فعال تلگرامی محکومیت وی از ۵ سال به ۱ سال و سه ماه حبس کاهش پیدا کرده است. با توجه به سپری شدن بیش از یک سال و دو ماه از دوران محکومیت این زندانی، در صورت موافقت دادستان با درخواست مرخصی پایان حبس، آقای میری نظرلو طی روزهای آینده از زندان آزاد خواهد شد. لازم به  ذکر است که حسین میری نظرلو در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۶ در منزل شخصی توسط نیروهای امنیتی به دلیل فعالیت در تلگرام بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. این فعال تلگرامی ۲۴ ساله محبوس در سالن ۲ اندرزگاه ۴ زندان اوین در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه ای به اتهام “توهین به مقدسات” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “توهین به بنیانگذار” به ۲ سال حبس تعزیری و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. بر اساس قانون تعدد جرائم، صرفا مجازات ۵ سال حبس مربوط به اتهام “توهین به مقدسات” قابل اجرا بوده است.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۹۷ رای دادگاه بدوی علیه حسین میری نظرلو را عینا تائید و در آبان ماه سال جاری به وکیل وی ابلاغ کرده است.

لازم به ذکر است که همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب ۵۷ مسئولان قضائی جمهوری اسلامی که در این روزها منافع و پایه های حکومت خود را در معرض خطر می بینند و از سوی دیگر در تلاش برای حفظ قدرت خود هستند با اعطای اینگونه ازادای ها میخواهند برای خود موقعیت و فضائی را باز کنند.

صادق لاریجانی, رئیس قوه قضائیه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در نشستی که با مسئولان قضائی داشت ضمن اعلام خبر اعطای ازادی به ۵۰ هزار نفر از زندانیان گفت در حال حاضر در ایران زندانی سیاسی وجود ندارد و هیچ فردی به دلیل انتقاد مورد بازداشت و محاکمه قرار نمیگیرد که جمله مقام عالی رتبه قضائی جمهوری اسلامی در نوع خود جای تعجب و تفکر دارد که اگر در ایران در حال حاضر زندانی سیاسی وجود ندارد و یا هیچ فردی بدلیل انتقاد مورد محاکمه و بازداشت قرار نمیگیرد پس شهروندانی مثل: آرش صادقی, گلرخ ایرائی, ارژنگ داوودی, سهیل عربی, آتنا دائمی و بسیاری دیگر از زندانیان محبوس دیگر نشان از چیست؟

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.