•                  
چهارشنبه , ۰۴ خرداد , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, می 26

کمبود گاز کارد را به استخوان شهروندان در زاهدان رساند

0
272

در حالی این روز ها بازار دلال بازی گاز در زاهدان داغ است که سرمای هوا و صف‌های طولانی گاز کارد را به استخوان زاهدان‌های رسانده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصرهامون، در حالی این روزها صف‌های توزیع گاز در زاهدان طویل‌تر می‌شود که هر بار توپ این صف‌ها به زمین یکی از مسئولین پاس‌کاری می‌شود. علی ‌ای حال کمبود گاز مایع یا تخلف توزیع‌کنندگان گاز طی چند هفته اخیر در شهرستان زاهدان به گونه‌ای است که هر بار یکی از خیابان‌های شهر شاهد صف‌های طولانی از حضور مردم برای دریافت کپسول گاز مایع است.

چندی پیش انعکاس خبر صف‌های طویل میدان کارگر و  باعث شد که فرماندار زاهدان در این خصوص واکنش نشان داده و عنوان کند که ذخیره‌سازی توسط شهروندان سبب کاهش گاز در زاهدان شده و از مردم خواست به نیاز روزانه گاز تهیه کنند.

وی با بیان اینکه تعمیرات ۲ پالایشگاه سبب کاهش تولید گاز در کشور شده است ،افزود: این مشکل تنها در دو ماه جاری می‌باشد و تولید گاز در کل کشور کاهش یافته است که اثر این کاهش در استان سیستان و بلوچستان که مصرف‌کننده سیلندری می باشد بیشتر است.

 روز گذشته بار دیگر میدان رستم زاهدان شاهد صف‌های طویل گاز بود و مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان با اعلام اینکه بنده در مرخصی هستم و اطلاعی ندارم، گفت: پیگیری و خبر را به شما اعلام می‌کنم.

در ادامه در تماسی که خانجانی داشت، با بیان این که استراحت و صرف صبحانه توسط کارگران توزیع‌کننده گاز سبب این ازدحام شده است، از مردم خواست تا این شرایط را بحرانی نشان ندهند.

وی با بیان این که چرخه توزیع گاز بزرگ‌ترین مشکل ماست، خاطر نشان کرد: در حال حاضر موجودی تاسیسات شماره یک زاهدان ۶۱ تن، تاسیسات شماره ۲ زاهدان ۶۹ تن و ۶ واگن گاز نیز در مسیر زاهدان می باشد.

برای پیگیری بیشتر در تماسی که با محمدرفیع سلطان زاده مدیر بازرسی صنعت و معدن استان داشتیم، وی با بیان این که مشکل عمده تامین گاز است، افزود: در واقع گاز باید به موقع در اختیار ما قرار گیرد تا بتواند تمام نیاز شهر را در فصل سرما جواب دهد که پیگیری‌هایی در این خصوص انجام دادیم تا گاز به موقع به دست ما برسد.

  وی با بیان این که منابع تامین گاز از دیدگاه ما زیاد هم تامین نیست، گفت: در فصل زمستان هر کدام از این خودروهای توزیع‌کننده روزانه ۱۳ هزار کپسول را توزیع می‌کنند تا نیاز مردم مرتفع شود.

سلطانزاده اضافه کرد: در حال حاضر گاز به صورت اشتراکی توزیع می‌شود و تنها در مکان‌های صعب‌العبور ،مردم برای تهیه گاز به جایگاه‌هایی که از سوی فرمانداری مشخص شده است مراجعه می‌کنند.

مدیر بازرسی صنعت و معدن استان خاطر نشان کرد: تا کنون چندین پرونده برای متخلفین توزیع گاز تشکیل و به تعزیرات ارسال شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: