•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

گزارشی از آخرین وضعیت لیلا تاجیک زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین

0
646

لیلا تاجیک .jpgلیلا تاجیک زندانی محبوس در زندان اوین در شهریورماه ۹۶ توسط نهاد اطلاعات سپاه بازداشت شد. او پس از گذشت بیش از یک سال کماکان به صورت بلاتکلیف در بند زنان این زندان بسر می‌برد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، لیلا تاجیک زندانی محبوس در زندان اوین از اسفندماه ۹۶ به صورت بلاتکلیف در بند زنان این زندان بسر می‌برد. این زندانی ۴۵ ساله پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال گذشته به اتهام جاسوسی همزمان با همسر سابقش در یک پرونده مشترک توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به مدت هفت ماه در خانه‌های امن اطلاعات سپاه نگهداری و بازجویی شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “همزمان با حبس خانم تاجیک در بند زنان، همسر سابق ایشان نیز که کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه بوده همچنان در خانه‌های امن اطلاعات سپاه در بازداشت است. از این رو فرزندان ایشان به نام‌های صهبا ۱۶ ساله و سهند ۱۹ ساله بدون سرپرست و با فشار فراوانی که از سوی اطلاعات سپاه متحمل می‌شوند در حال گذران زندگی هستند”.
پس از گذشت حدود ۱۳ ماه پرونده لیلا تاجیک کماکان در دادگاه در حال بررسی است و به وی و همسر سابقش که قبل از بازداشت متارکه کرده‌اند اجازه انتخاب وکیل نیز داده نمی‌شود .

حقوق بشر در ایران طی روزهای گذشته در گزارشی پیرامون اسامی زندانیان بند زنان در زندان اوین پیرامون لیلا تاجیک و اتهامات منتسبه به ایشان به طور کامل اطلاع رسانی کرده بود .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.