•                  
پنج شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, آگوست 13

گزارشی از زندان اوین: عدم توجه مسئولان نسبت به رفع مشکل تماس تلفنی زندانیان بند ۸

0
214

زندانیان محبوس در بند ۸ زندان اوین علاوه بر مشکلات دیگر با مشکل برقرای تماس تلفنی نیز مواجه هستند و مسئولان زندان اوین هیچ توجهی نسبت به مرتفع کردن این مشکل زندانیان ندارند.

به گزارش حقوق بشر در ایران,  مسئولان زندان اوین نسبت به مشکل تماس تلفنی زندانیان محبوس در این  بند ۸ زندان اوین بی‌توجه‌اند.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: «زندانیان محبوس در بند ۸ زندان اوین با مشکل تماس تلفنی با خانواده‌های خود مواجه شده‌اند و دلیل آن‌را کمبود دستگاه‌های تلفن و شمار زیاد زندانیان محبوس در این بند عنوان کرده‌اند».

این منبع مطلع در ادامه گفت: «در اندرزگاه ۸ زندان اوین ۸۰۰ زندانی وجود دارد که از ۴۰ عدد تلفن، آن هم فقط در طول شبانه روز ۱۲ ساعت از آن می‌توانند استفاده کنند و هر نفر فقط نیم ساعت فرصت تماس با بیرون از زندان را دارد».

این منبع در ادامه افزود: «این در حالی است که حدود یک سوم از وقت استفاده از تلفن صرف ورود شماره‌های مربوطه به ال کارت‌هایی می‌شود که امکان تماس را فراهم می‌سازد و مشکل دیگر این است که با هر تلفن فقط چند دقیقه می‌توان صحبت کرد و این نیم ساعت را باید به چند نوبت تقسیم کرد».وی همچنین گفت: «علاوه بر آن در اوین همانند تمام مملکت آفت زده‌ی ما حق کشی و پارتی بازی وجود دارد و وقت تلفن به طور مساوی بین همه تقسیم نمی‌شود. این مشکل باعث شده بر سر تماس تلفن بین زندانیان تنش و در مواردی اصطکاک ایجاد می‌شود؛ خود زندانیان پیشنهاد داده‌اند که هزینه افزایش تعداد تلفن ها را پرداخت کنند که با مخالفت مدیریت زندان مواجه شده و این در حالی است که افزایش تعداد تلفن ها هزینه ی بسیاراندک دارد».

لازم به توضیح است؛ این زندانی که خواست نامش فاش نشود گفته‌است: «این تعداد تلفن فقط جوابگوی ۵۰۰ زندانی است.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: