•                  
جمعه , ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱
شنبه, آگوست 20

گزارشی از وضعیت نابهنجار زندان رجایی‌شهر کرج

0
258

Rajaee-Shahr_d1rouc4_Fotor-765x510.jpgزندانیان محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج با مشکلاتی بسیار روبرو هستند و از دسترسی به امکانات اولیه و حقوق قانونی خود بی‌بهره‌اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، بی‌کیفیتی غذا، عدم دسترسی مناسب به امکانات پزشکی و خرابی سیستم گرمایشی زندان رجایی‌شهر کرج از جمله مشکلاتی است که شرایط زندگی زندانیان را بسیار نابهنجار و دشوار کرده است. بیش از یک سال است که زندانیان بند ده زندان رجایی‌شهر کرج به دلیل خرابی سیستم گرمایشی به آب گرم دسترسی ندارند و مجبورند برای نظافت از آب سرد استفاده کنند. سیستم گرمایشی بند ده زندان رجایی‌شهر در یک سال گذشته تقریبا همیشه خراب بوده و زندانیان از دسترسی به آب گرم محروم هستند.

اعتراض زندانیان به این مسئله نتیجه‌ای در پی نداشته است و مسئولان با این‌که از بعضی از آن‌ها بابت تعمیر سیستم گرمایشی پول گرفته‌اند، اقدامی نمی‌کنند.

همچنین غذای این زندان بسیار بی‌کیفیت است و موجب سوءتغذیه یا ناراحتی معده و گوارش زندانیان می‌شود. تا جایی که در بسیاری موارد آن‌ها نیمی از غذا یا تمام آن را دور می‌ریزند و از خوردنش صرف‌نظر و بالاجبار برای رفع گرسنگی با هزینه شخصی خود غذا تهیه می‌کنند.

بنا بر گزارش‌های رسیده زندانیان زندان رجایی‌شهر از حقوق اولیه خود محروم هستند. شرایط نابهنجار این زندان مخالف با قوانین سازمان زندان‌ها است.

مسئولان و مقامات این زندان از ارائه امکانات قانونی به زندانیان خودداری می‌کنند و نسبت به رفع مشکلاتی که گریبان آنان را گرفته بی‌توجه‌اند.

زندانیان زندان رجایی‌شهر به دلیل نبودن امکانات مجبور هستند تمام مایحتاج و لوازم اولیه زندگی خود مانند یخچال، فرش و حتی غذا را با هزینه شخصی تهیه کنند.

عدم‌رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار، دیگر مشکل مهم این زندان است. بعضی از آن‌ها به دلیل شدت‌یافتن بیماری بالاجبار هزینه دسترسی به امکانات پزشکی را شخصا می‌پردازند.

بند معروف به «بند قرصی‌ها» نیز وضعیت نابهنجاری دارد. بعضی از مصرف‌کنندگان هر روز صبح و عصر مرتب قرص دریافت می‌کنند. به دنبال این مسئله شرایط بند کاملا ناآرام و در پی درگیری‌ها وحشتناک گزارش شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: