سه شنبه , ۱۱ مهر , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, اکتبر 3

گزارش تصویری از آتش سوزی در جنگلهای کرخه

0
152

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۲خرداد ماه ۱۴۰۲، منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش کرخه در غرب خوزستان، بخشی از آخرین بازمانده جنگل‌های نیمه گرمسیری و زیستگاه گونه در معرض خطر گوزن زرد است که به دلیل مجاورت با مزارع در معرض خطر آتش سوزی است.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، آتش سوزی یکی از تهدیدات این جنگل‌ هاست که در فصل برداشت مزارع تشدید می‌شود. مهمترین عامل آتش سوزی آتش زدن کاه و کلش مزارع و سرایت آن به جنگل‌ است.

سال ۱۳۹۶ بعنوان پرحادثه‌ ترین سال‌ پارک ملی کرخه به حساب می آید به طوری که در فصل برداشت بیش از ۲۰۰ هکتار از این جنگل‌ها طعمه حریق شد. هرسال پس از برداشت محصول گندم و کلزا ، ۱۰۰ هکتار از جنگل‌های کرخه و دز که شامل هزاران درخت پده و گز است، به دلیل سوزاندن مزارع کشاورزی به خاکستر تبدیل می‌شود و هزاران پستاندار و پرنده و خزنده به همراه تخم‌هایشان نابود می‌شوند.

آتش سوزی در جنگل‌های کرخه از نیمه اردیبهشت امسال آغاز شده و با توجه به عدم وجود مرز مزارع و جنگل، آتش به جنگل سرایت می‌کند. عملکرد ستاد بحران و جهاد کشاورزی در اطفای حریق جنگل‌های کرخه کارآیی لازم را ندارد و تکرار اتفاق بصورت سالانه سبب از بین رفتن بخش زیادی از مراتع می شود. 

برچسب هاخبراخبار محیط زیستسازمان جنگلها و مراتعسازمان جنگلها و مراتع کل کشورسازمان جنگلها در ایرانآب و هوا در ایراننقض حقوق شهروندینابودی محیط زیست در ایرانجنگلها و مراتع کشوروقف جنگلها و مراتعجنگلها و مراتع در ایرانشهرستان کرخه استان خوزستاناستان خوزستاننقض حقوق بشر در ایرانمحیط زیستآتش سوزی جنگلها و مراتعخشک شدن جنگلها و مراتعجنگلها و مراتع ایرانمحیط زیست کرخهخشکسالی در ایراننقض حقوق بشرمحیط زیست ایرانسازمان جنگلهانابودی جنگلها و مراتعجنگلهای کرخهپناهگاه حیات وحش کرخهسازمان حفاظت از محیط زیستمحیط زیست در استان خوزستانجنگلجنگلها و مراتعشهرستان کرخهآتش سوزی در جنگلهای کرخهجنگل‌های نیمه گرمسیریرود کرخهحیات وحشسازمان جنگلها و مراتع کشوررئیس سازمان جنگلها و مراتع کشورحفاظت از حیات وحشکرخهنقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق بشر ایرانآتش سوزی در جنگلها و مراتعگرمای هواکرخه خوزستانآتش سوزیحقوق شهروندی در ایرانبحران زیست محیطی در ایرانسازمان جنگلهای و مراتعمحیط بانان کرخه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: