•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

گلرخ ایرایى از قبول سرم خوراکى در بیمارستان امتناع کرد

1
186

112902.jpgامروز جمعه ١٧ فروردین ماه ١٣٩٧ گلرخ ایرایى پس ازبه هوش آمدن از قبول سرم خوراکى در بیمارستان امتناع کرد.
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از یک منبع مطلع ، مأمورین اجازه ملاقات به خانواده ى گلرخ را ندادند و چند مامور به ماموران دیگر نیز اضافه کردند. گفتنى است، خانواده گلرخ پیش تَر اعلام کرده بودندکه بیمارستان گلرخ پیدا شده و حال وى خوب است. و ازدوستان وى خواستن که دیگر دنبال بیمارستان نگردند و به نظرخانواده احترام گذاشته و در بیمارستان تجمع نکنند تا باعث قطع درمان گلرخ و بازگشتش وى به زندان نشود. لازم به ذکر است، از زمانى که گلرخ از زندان قرچک به بیمارستان منتقل شد خانواده وى هیچ اطلاعى از سلامتی ومحل انتقال گلرخ نداشتند وبه حداقل نیمی از بیمارستانهای شهر سر زده زده بودند تا موفق به پیدا کردن وى شدند.
گفتنى است، روز گذشته اطلاع دادند گلرخ ابراهیمی در حالى که بیهوش بوده به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده است. مسؤولین هیچ اطلاعی از حال گلرخ و اینکه در کدام بیمارستان بسترى است نداده بودند.گلرخ ٢٠ کیلو وزن خود را از دست داده است در پی وخامت وضعیت سلامتیش، یکشنبه ٢٧ اسفند ماه ١٣٩۶ بار دیگر از شدت ضعف ناشی ادامه اعتصاب بیهوش شد .
پاهاى گلرخ زندانی بشدت ورم کرده و از مشکلات جدی جسمانی رنج می برد،گلرخ از بیماری مربوط به زنان نیز رنج میبرد ، چندی پیش و در پی تماس بسیار کوتاه این زندانی با خانواده گفته شده بود که وی به سختی نفس میکشید و قادر به تکلم صریح نیز نبوده است و اعلام کرده که هیچ تصمیمی بنا بر اتمام اعتصابش ندارد.گلرخ ایرایى و آتنا دائمى را با تهدید به اینکه به زور شما رو به بند میبریم اتاق قرنطینه زندان قرچک را ترک کردند .
همچنین۱۸ نفر از زندانیان خطرناک را وارد سالن قرنطینه زندان قرچک کردند که با ایجاد رعب و وحشت و توهین به سمت اتنا و گلرخ حمله ور شده اند که ۱۳ نفر از فعالین مدنى که جدیداً بازداشت شدند مانع آنان شدند ولى به زورمتوسل شدندو آتنا و گلرخ رابه بند مادران زندان قرچک منتقل کردند ، گلرخ ١٣ کیلو وزن کم کرده است.روزپنجشنبه ١٧ اسفند ماه ١٣٩۶ گلرخ ایرایی زندانی سیاسی ٣۴مین روز اعتصاب خوراک در زندان قرچک گلرخ بسختی نفس میکشد وبصورت بریده بریده صحبت مى کند وقصد شکستن اعتصاب را ندارد،یک منبع آگاه گفت:”گلرخ ابراهیمى ایرایى بامادرش یکدقیقه صحبت کرده است،گلرخ درحالیکه بسختی نفس میکشید وبصورت بریده بریده صحبت کرد و گفته قصد شکستن اعتصاب را ندارد”.

خانواده ها به حاج مرادی مراجعه کردند و وى گفته” اگر گلرخ بمیره هم ما کوتاه نمیاییم”.
لازم به ذکر است، آتناوگلرخ از تلفن وفروشگاه محروم شدند ومسؤولین قصددارندآنها رابه بند ببرند که زندانیان دیگر ممانعت میکنند.
چون چند قاتل ومعتاد با زندانیان هستند و امنیت جانی ندارند ،از هوا خورى نیز محروم هستند. گلرخ ایرایی در زندان قرچک ورامین در ٣۴ومین روز اعتصاب خوراک وضعیت جسمی خوبی ندارد وبه اغما رفته است. نبض وی ضعیف و با سردردهای مداوم درگیر است. با این وجود گلرخ ایرایی به مامورین بهداری اجازه چک فشارخون نداد.
عدم انتقال دو زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی به زندان اوین و بی توجهی مسئولین قضایی جمهوری اسلامی ایران؛ گلرخ ابراهیمی ایرایی همچنان به اعتصاب خوراک خود ادامه داده است.

همچنین ایرایی و همبندی اش آتنا دائمی به دلیل عدم اعتماد به داروهای زندان؛ تاکنون اجازه وصل سرم به مامورین بهداری زندان نداده اند.
این دو زندانی سیاسی هم اکنون در شرایطی بسیار نامناسب در قرنطینه زندان قرچک ورامین محبوس هستند.
محل حبس این دو زندانی سیاسی زن یک اتاق کوچک در قرنطینه بند ۳ زندان قرچک ورامین است که دارای دو تخت بدون تلویزیون؛ کتاب و هیچ نوع امکانات است. از تردد بقیه زندانیان به محل حبس آنها جلوگیری بعمل می آید و این دو زندانی سیاسی عملا ایزوله و به دور از زندانیان دیگر نگهداری می شوند.
آنها وسایل شخصی و لباسهای مناسب در این فصل سرما نداشته و از داشتن وسایل شخصی خود محروم شده اند. آنها تاکنون حتی از داشتن وسایل گرمایشی نیز محروم بوده اند. تا اینکه پس از اعتراضهای مستمر موفق به گرفتن یک بخاری کوچک شدند. با توجه به شرایط اعتصاب غذا و بیماریهای آنها این شرایط شکنجه ای مضاعف از طرف مسئولین زندان است.
گفتنی است که فشارهای وارده بر این دو زندانی سیاسی از طرف حاج مرادی دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی امنیتی است.
آتنا دائمی در هفته های اخیر به نشانه اعتراض حاضر به حضور در ملاقات نشده است.
لازم به یادآوری است که زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی در روز ۴ بهمن ماه با اعمال وحشیانه و ضرب و شتم از بند زنان زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شدند. آنها در اعتراض به این شرایط از روز ۱۴ بهمن ماه اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کردند که چند روز آن اعتصاب خشک بوده است.
هم اکنون گلرخ ابراهیمی ایرایی با همان خواسته بازگشت به زندان اوین همچنان به اعتصاب خوراک خود ادامه داده است و در بیمارستان نیز از پذیرفتن سرم خودارى مى کند.

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: