•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

یورش به بند امنیتی ۳۵۰ اوین و انتقال تمامی زندانیان سیاسی این بند

1
266

Capture.PNGبند امنیتی ۳۵۰ اوین که محل نگهداری زندانیان سیاسی بود، طی دو روز اخیر با یورش گارد امنیتی زندان تعطیل و تمامی زندانیان محبوس در آن به بندهای دیگر منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، در پی انتشار عکس‌هایی از زندانیان سیاسی در هواخوری بند ۳۵۰ اوین، گارد زندان روز گذشته به بند ۳۵۰ یورش برده و ضمن ضبط گوشی‌های تلفن، تمامی زندانیان سیاسی را از این بند خارج و به بندهای دیگر و یا زندان رجایی شهر منتقل کرده‌اند. آرش صادقی در پی این یورش به  زندان رجائی شهر تبعید شده است و سهیل عربی نیز در حال حاضر در به سر می‌برد. سایر زندانیان سیاسی این بند نیز به قرنطینه بند چهار اوین انتقال یافته‌اند. احمد دانشپور، محسن دانشپور، علی زاهد، عبدالفتاح سلطانی، حسن سی سختی، سهیل عربی، آرش صادقی و اسماعیل عبدی اسمامی شماری از زندانیانی است که تا روز گذشته در بند ۳۵۰ اوین محبوس بودند.

بند امنیتی ۳۵۰ در پی وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به زندانیان سیاسی اختصاص یافت. در پی حمله گارد زندان به این بند در ۲۸ فروردین‌ماه سال ۹۳ شماری از زندانیان سیاسی از این بند منتقل و خط‌ های تلفن از این بند خارج شد.

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: