•                  
سه شنبه , ۰۳ خرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, می 24

یوسف عمادی به بند هفت زندان اوین منتقل شد

1
317

ه.PNGیوسف عمادی، هنرمند زندانی، پس از سه هفته نگهداری در انفرادی بند دو-الف و همچنین قرنطینه بند چهار زندان اوین، ساعاتی پیش به بند هفت این زندان انتقال یافت.

به گزارش حقوق بشر در ایران، یوسف عمادی که روز شنبه ۳۱ تیرماه از بند هشت زندان اوین خارج و به مدت سه هفته در بندهای دو-الف زندان اوین و قرنطینه بند چهار نگهداری شده بود، روز جاری ۲۱ مردادماه به سالن پنج بند هفت این زندان منتقل گشت. شایان ذکر است؛ این هنرمند در بند، طی این سه هفته از حق تماس و ملاقات محروم شده بود. یوسف عمادی روز شنبه ۳۱ تیرماه برای پیگیری انتقال سازش به داخل بند به دفتر افسرنگهبانی بند هشت مراجعه کرده بود و در پی درگیری با افسرنگهبان از بند هشت اوین به بند دو-الف انتقال یافت. وی پس از مدتی به قرنطینه بند چهار زندان اوین منتقل و در شرایط بهداشتی و امکاناتی نامساعدی نگهداری شد.

این زندانی عقیدتی پیش‌تر در بند ۳۵۰ اوین به سر می برد و از روز یکشنبه ۱۴ خردادماه، برای مدت شش هفته در بند هشت محبوس بود؛ وی بارها در اعتراض به نگهداری‌اش در بند جرائم خطرناک دست به تحصن و اعتراض زد.

یوسف عمادی در مهرماه سال ۱۳۹۲ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد. وی پس از دوران بازجویی با قید وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان آزاد گشت.

این هنرمند در دادگاه به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «توهین به مقدسات» به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم گشته و از دی‌ماه سال جاری در زندان اوین تحمل حبس می‌کند.

1 comment

  1. پرونده سازی جدید و برگزاری دادگاه برای یوسف عمادی | آئين محبت 22 آگوست, 2017 at 10:01 پاسخ

    […] به گزارش حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۲۹ مردادماه، یوسف عمادی، هنرمند محبوس در بند هفت زندان اوین، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، مورد محاکمه قرار گرفت. مصداق این اتهام برای یوسف عمادی «ارتباط و گفتگو با رسانه‌ها از داخل زندان در خصوص تهیه یک گزارش کوتاه مستند» عنوان شده است. امیر رئیسیان و حسین تاج طی این دادگاه به دفاع از موکل خود و ارائه لایحه دفاعیه پرداختند. گفتنی است؛ یوسف عمادی در ۳۱ تیرماه از بند هشت زندان اوین خارج و به مدت سه هفته در بندهای دو-الف زندان اوین و قرنطینه بند چهار نگهداری شد؛ وی در تاریخ ۲۱ مردادماه به سالن پنج بند هفت این زندان منتقل  گشت. […]

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: