•                  
شنبه , ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
شنبه, سپتامبر 18

یوسف عمادی فعال فرهنگی محبوس در زندان اوین بصورت مشروط آزاد شد

0
285

یوسف عمادی.PNGیوسف عمادی فعال فرهنگی , امروز شنبه از زندان اوین به صورت مشروط آزاد شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران , یوسف عمادی فعال فرهنگی و پژوهشگر موسیقی با تعلیق مابقی دوران محکومیت حبس خود امروز شنبه مورخ ۲۳ تیر ماه از بند هفت زندان اوین آزاد شد . لازم به ذکر است که یوسف عمادی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ در ساری دستگیر و به بند دو الف زندان اوین منتقل و متحمل یک ماه انفرادی شده بود . پرونده ایشان در تابستان ۱۳۹۴ در شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه تحت بررسی و سرانجام به اتهام فعالیت غیرمجاز هنری و توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام حکم شش سال زندان و جریمه نقدی را برایش صادر نمودند و سر انجام در دادگاه تجدید نظر در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به سه سال زندان تعزیری و سه سال حبس تعلیقی کاهش یافت . یوسف عمادی آهنگساز، به همراه مهدی و حسین رجبیان، در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ارتباط با راه اندازی یک وبسایت تولید و توزیع موسیقی به نام «برگ موزیک» بازداشت شدند و بیش از دو ماه در سلول انفرادی بند دو– الف سپاه پاسداران تحت بازجویی بودند.  

یک منبع مطلع در ارتباط با پرونده یوسف عمادی به حقوق بشر در ایران گفت , آقای عمادی در پرونده ای دیگر به اتهام «گفتگو و ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور» محکوم شد که این فعال فرهنگی با همین اتهام به یک سال حبس و تبعید به بوشهر محکوم گردید و با تمکین به رای این حکم تبدیل به ده ماه حبس گردید سپس با استناد به قانون تجمیع جرائم با توجه به حکم قبلی یوسف عمادی به پنج سال و دو ماه تبدیل گردید و یک بخش از حکم هم جزای نقدی و رد مال بود و نهایتا چون با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی جرم اشد اعمال میگردید در خواست تعلیق اجرای مجازات را نمودند و در نهایت با ارجاع پرونده به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر ارجاع گردید و اباقی مجازات حبس یوسف عمادی تعلیق گردیده است و این حکم در روز سه شنبه هفته گذشته صادر و امروز شنبه به مرحله اجرا در آمد .

یوسف عمادی به همراه برادران رجبیان در اردبیهشت ماه ۱۳۹۴ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام به شش سال زندان و پرداخت جریمه نقدی ۲۰ میلیون تومانی محکوم شد. این حکم در اسفند ماه ۱۳۹۴ در دادگاه تجدید نظر در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی تغییر کرد و جریمه نقدی عینا تایید شد. آنها نزدیک به سه ماه پس از صدور حکم دادگاه تجدید نظر برای اجرای حکم به زندان فراخوانده شدند. مهدی و حسین رجبیان پس از دریافت احضاریه ای برای اجرای حکم، روز ۱۵ خرداد ماه ۱۳۹۵ خود را به زندان اوین معرفی کردند و در اردیبهشت ۱۳۹۶ آزاد شدند اما یوسف عمادی که هم‌پرونده آنان بود که امروز از زندان اوین آزاد گردید .

یوسف عمادی، از متهمان سایت “برگ موزیک” که به دلیل همکاری در تولید و توزیع موسیقی «غیر مجاز» بازداشت شد , از بابت پرونده  “تبلیغ علیه نظام” که در دوره زندان بر علیه او مفتوح شده بود توسط قاضی مقیسه به تحمل یک سال زندان دیگر و تبعید به شهر بوشهر محکوم شده بود .

۱۶۵ موسیقی‌دان، فیلم‌ساز، هنرمند و کنش‌گر ایرانی با امضای بیانیه‌ای به صدور احکام سنگین برای مهدی رجبیان، آهنگساز، نوازندهٔ سه‌تار و بنیان‌گذار “برگ موزیک”؛ حسین رجبیان، فیلم‌ساز و یوسف عمادی، آهنگساز، اعتراض کردند و خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط این سه و پایان یافتن این شیوهٔ برخورد با هنرمندان شدند.

در حالی آقای عمادی به تحمل یک سال حبس و دو سال تبعید محکوم شدکه فقط ۴ ماه تا پایان دوره محکومیت فعلی وی باقی مانده بود .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: