•                  
دوشنبه , ۰۷ مهر , ۱۳۹۹
دوشنبه, سپتامبر 28

یک شهروند در اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

0
169

بازداشت شهروندان .jpgیک شهروند اهل اشنویه به نام امیر حاجی‌پور، صبح روز جاری در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، صبح روز گذشته, مورخ سه‌شنبه ۸ آبان‌ماه ۹۷ یک شهروند اهل اشنویه در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

هویت این شهروند “امیر حاجی‌پور” اهل اشنویه توسط حقوق بشر در ایران احراز شده است. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, ضمن تائید این خبرگفت: “آقای حاجی‌پور در شهر اشنویه به کار میوه فروشی مشغول میباشد. صبح روز گذشته توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی در مغازه خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است”. لازم به ذکر است که تا لحظه تنظیم این خبر از دلایل بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست. پیشتر نیز در تاریخ ۱۳ مهرماه یک شهروند اشنویه‌ای دیگر به نام “رزگار معروف” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ده روز با قرار وثیقه ۱۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. شهرستان اشنویه از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی است که در قسمت غربی این استان قرار دارد.

لازم به ذکر است, با گسترش فشارهای امنیتی بر شهروندان در ایران میتواند ناقض اسناد بین المللی حقوق بشری و از جمله ماده ۲۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر باشد که در متن آن ضمن تاکید بر حق برخورداری افراد از امنیت اجتماعی تاکید بر این دارد که هر کس به عنوان عضو اجتماع ، حق امنیت اجتماعی دارد و مجاز است به وسیله مساعی ملی و همکاری بین المللی ، حقوق اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی خود را که لازمه مقام و نمو آزادانه شخصیت اوست با رعایت تشکیلات و منابع هر کشور به دست آورد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: