•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

۲۰سال حبس ؛ احکام جدید برای ۴ زن درویش محبوس در زندان قرچک

0
699

photo_2018-07-03_20-06-45.jpgاحکام ۴ تن از زنان دراویش محبوس در زندان تهران بزرگ که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران در مجموع به ۲۰ سال حبس محکوم گردیده اند به آنها ابلاغ گردید .

به گزارش حقوق بشر در ایران , احکام صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشالله احمدزاده برای چهار نفر از زنان درویش محبوس در زندان قرچک ابلاغ شد. لازم به ذکر است اتهام این شهروندان ، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی کشور عنوان شده است! بنابر این گزارش، احکام صادره به شرح زیر است:  دکتر نازیلا نوری: ۵ سال حبس تعزیری , آویشا جلال‌الدین: ۵ سال حبس تعزیری , سیما انتصاری: ۵ سال حبس تعزیری , شیما انتصاری: ۵ سال حبس تعزیری احکامی است که برای این شهروندان صادر شده است . این زنان درویش در جریان حادثه گلستان هفتم با ضرب‌ و شتم شدید بازداشت شده و در دوران نگهداری در زندان نیز از حقوق مقرر قانونی از جمله تفکیک با زندانیان سایر جرائم عمومی، حق تماس با بستگان و امکانات بهداشتی و درمانی محروم مانده‌اند. لازم به ذکر است , این افراد در ۲۲ خردادماه نیز از سوی گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و دلیل این حرکت گارد ویژه زندان تهران بزرگ جداسازی آنها از یکدیگر بوده است . شدت ضرب وشتم این شهروندان به حدی بود که آنها مورد اسیبهای جسمی شدیدی قرار گرفته اند . و همگی آنها دست به اعتصاب غذا زده اند .

درگیری‌های بهمن و اسفند سال ۹۶ دراویش در گلستان هفتم پاسداران با نیروهای امنیتی که به دلیل بازداشت یکی از بزرگان دراویش طریقت نعمت الهی گنابادی بنام نعمت الله ریاحی در حرکتی اعتراضی اقدام به تجمع اعتراضی در مقابل کلانتری ۱۰۲ که در خیابان پاسداران تهران واقع شده است کردند که با توجه به خواست آنها که آزادی بدون قید و شرط نعمت الله ریاحی که صبح روز یکشنبه مورخ ۲۹ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و به کلانتری ۱۰۶ نامجو تهران منتقل شده بود موید کنترل اوضاع از سمت نهای ورای دولت است. سرکوب دراویش گنابادی به حدی شدید و موارد نقض حقوق آنها به طوری است کهسازمانهای مدافع حقوق بشر بارها بر حمایت و برخورداری دراویش از دادرسی عادلانه و برخورداری از حقوق شهروندی در روند دادرسی و درمان آسیب دیدگان دراویش تاکید کرده اند .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.