•                  
شنبه , ۲۷ دی , ۱۳۹۹
شنبه, ژانویه 16

آزادی عباس واحدیان، معلم و نویسنده با قرار وثیقه

0
236

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد که پیشتر در تاریخ ۱۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده بود، عصر روز یکشنبه ۹ دیماه ۱۳۹۷ با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر روز یکشنبه ۹ دی‌ماه ۹۷، عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد با قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد. لازم به ذکر است در تاریخ ۳۰ آبان‌ماه ۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه “عباس واحدیان شاهرودی” در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد برگزار شده بود. اتهام عنوان شده علیه وی در جلسه دادگاه “اقدام علیه امنیت ملی” و “اقدام جهت براندازی نظام” بوده است. پیش‌تر خانواده عباس واحدیان پس از گذشت ۴۲ روز در زمان انتقال وی به دادگاه در حالی که دستبند و پابند داشت موفق به دیدن وی شدند و به آنها گفته شده بود که وی فعلا در بند زندانیان ممنوع الملاقات زندان مشهد نگهداری می‌شود. عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده بود.  پیشتر دختر عباس واحدیان در مصاحبه با حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفته بود: “عباس واحدیان نویسنده اهل مشهد، در ارتباط با کمک به خانواده‌های زندانیان به همراه تعدادی دیگر از فعالین مدنی مشهد فعالیت می‌کرد. از جمله جمع آوری کمک نقدی از طریق صندوقی جهت حمایت و کمک‌رسانی به خانواده زندانیان بوده است.  لازم به ذکر است که خانواده عباس واحدیان پس از گذشت ۴۲ روز در زمان انتقال وی به دادگاه در حالی که دستبند و پابند داشتموفق به دیدن وی شدند و به آنها گفته شده بود که وی فعلا در بند زندانیان ممنوع الملاقات زندان مشهد نگهداری می‌شود.

کتاب “بازگشت چنگیز خان مغول” از جمله آثار منتشر شده‌ی “عباس واحدیان شاهرودی” است که توسط انتشارات خاتم در مشهد منتشر شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: