•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

انتقال یک زندانی سیاسی شکنجه شده به زندان مرکزی زاهدان

0
1569

shekanjeh-300x191.jpgمسعود قنبرزهی زندانی سیاسی، پس از تحمل ۳ هفته بازداشت همراه باشکنجه و بدرفتاری در بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان، به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، مسعود قنبرزهی که به اتهام“اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با گروه های مخالف نظام” بازداشت شده بود، از بازداشتگاه وزارت اطلاعات این شهر به زندان مرکزی زاهدان منتقل شده است. این زندانی ۲۸ ساله در شهر زاهدان توسط اداره وزارت اطلاعات دستگیر و به مدت ۳ هفته در سلول های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفته بود.یک منبع آگاه با اعلام این خبر به حقوق بشر در ایران گفت: ”مسعود ۳ هفته در اطلاعات زاهدان تحت شکنجه قرار گرفته و پس از ضرب و شتم و اعتراف گیری به سبک “تخت معجزه” مدت یک هفته است که به بند ۶ زندان مرکزی زاهدان منتقل شده است.”تخت معجزه یکی از شیوه های رایج شکنجه برای گرفتن اعتراف از زندانی بخصوص در بازداشتگاه اطلاعات زاهدان است، در این نوع شکنجه متهم رابه تخت میبندند و پرسنل اطلاعات متهم را آنقدر با کابل شلاق میزند تا فرد توان مقاومت خود را از دست بدهد. هدف از این شکنجه اجبار فرد به اعترافات علیه خود است.

لازم به یادآوری است پیش از این زندانیان دیگری از جمله محمدصابر ملک رئیسی، عبدالکریم شه بخش و نور احمد حسن زهی که تجربه حضور در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر زاهدان را داشتند در روایت های خود از وجود ابزار شکنجه موسوم به “تخت معجزه” در این محل و اعمال شکنجه بر خود سخن گفته بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.