•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

برای شاپور رشنو٬ فعال سیاسی و فرهنگی پرونده جدید تشکیل شده است.

0
356

5461DC3F-FB94-4663-8F5A-C3AE837C1949.jpegبرای شاپور رشنو، فعال سیاسی و فرهنگی با گرایش ملی- مذهبی که روز ۱۷ دی ماه گذشته در منزلش بازداشت شده بود، پرونده جدیدی تحت عنوان تبلیغ علیه نظام تشکیل شده است.

به گزارش حقوق بشر ، او پیشتر در سال ۹۴ نیز بازداشت شده و پس از دوماه با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. آن زمان علاوه بر رشنو تعداد دیگری از فعالین مدنی و کارگری اندیمشک از جمله علی محمد جهانگیری، علی نجاتی از فعالان سندیکای کارگران هفت تپه،امیر رحیم خانی و مادرش، عزت الله جعفری، عبدالرضا شاکری و … نیز بازداشت شده بودند. این فعال سیاسی و فرهنگی دی ماه امسال نیز مجددا بازداشت شده بود. مدتی پیش نیز حکم یک سال حبس و تبعید او به زندان شیراز توسط دادگاه تجدید نظر تایید شده بود. نزدیکان او که مطلع شده اند وی تحت فشار جهت پذیرش اتهاماتی واهی است، در گفت‌وگو با «زیتون» اعلام کردند که به شدت نگران حال وی هستند.

رشنو در هنگام اعتراضات اخیر در منزل شخصی بازداشت شده و تصور قبلی آن بود که قصد اجرای حکم یک سال حبس و تبعید او به زندان شیراز را دارند. اما با طرح اتهامات جدید، آشنایان وی نگران پرونده سازی دیگری علیه وی می باشند. این در حالی است که او در فضای مجازی نیز فعال نبوده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.