•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

علی نوری آزاد شد

0
436

ali-nori.jpgروز گذشته علی نوری فعال مدنی، با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، علی نوری، فعال مدنی که در تاریخ نهم دی‌ماه سال جاری توسط نیرو های امنیتی بازداشت شده بود، روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. گفتنی است که علی نوری فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق که پبش‌تر به دلیل فعالیت های مدنی بازداشت و پس از گذراندن یک‌سوم از دوران محکومیت اش بصورت مشروط آزاد شده بود، در تاریخ ۹ دی‌ماه ۱۳۹۶، هنگامی‌که در حال خدمت سربازی‌اش بود در میدان ولیعصر تهران توسط نیرو های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی در تاریخ ۲۳ دی‌ماه دچار درد شدید در ناحیه قفسه سینه شد که توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد.

وی‌ مدتی بعد به زندان رجایی شهر‌کرج منتقل شد. از زمان دقیق انتقال این زندانی به زندان رجایی شهر کرج اطلاع دقیقی در دست نیست ولی گزارشات تایید نشده نشان می‌دهد وی مدتی پس از بروز مشکلات قلبی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

علی نوری متولد سال ۱۳۷۲ است که نخستین بار در چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع حمایت از کوبانی در مقابل سازمان ملل بازداشت شد، پس از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل و بعد از مدت‌ها بازجویی و تحمل سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی اندکی پس از آزادی به قید وثیقه پنجاه میلیون تومانی، به هفت سال حبس در مرحله بدوی محکوم شده بود.

بر اساس حکم صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط قضات قمی‌زاده و حوزوان برای چهار فعال مدنی؛ آتنا (فاطمه) دائمی، امید علی‌شناس، ئاسو رستمی و علی نوری، به ترتیب احکام حبس دادگاه بدوی آن‌ها از ۱۴، ۱۰، ۷ و ۷ سال حبس به ۷، ۷، ۲ و ۲ سال حبس تقلیل یافت.

اتهام آقای نوری در دادگاه، اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شد و در ۲۵ اسفندماه سال گذشته پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود بصورت مشروط از این زندان آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.