•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

نامه اعتراضی رضوان بیگی , همسر زندانی سیاسی بهفر لاله زاری

0
383

رضوان بیگی.jpgبهفرلاله زاری زندانی سیاسی و پژوهشگر حقوق و فعال مدنی که اکنون به مدت ۱۰ ماه هست به اتهام توهین به مقدسات و رهبری محبوس در بند ۸ زندان اوین می‌باشد.

به گزارش حقوق بشر در ایران , بهفر لاله زاری زندانی سایسی محبوس در بند ۸ زندان اوین با اتهامات اهانت به دین اسلام و مقدسات از طریق مطبوعات و توهین به رهبری ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به تحمل ۵ سال حبس محکوم و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیتش است. این زندانی سیاسی با انواع و اقسام موارد نقض حقوق شهروندی در روند رسیدگی به پرونده و حتی طریقه اتهام زنی و دستگیری مواجه بوده است . لازم به ذکر است که آقای لاله زاری با بیماریهای متعددی از جمله بیماری قلبی و آسم شدید مواجه است و حتی از رسیدگی درمانی و دریافت خدمات پزشکی و دریافت دارو با این بهانه که به دلیل تحریم بودن ایران امکان دریافت دارو و حتی اسپری آسم برای ایشان از طرف زندان امکان پذیر نمی باشد . حقوق بشر در ایران در اخبار مختلفی نسبت به شرایط وخیم این زندانی سیاسی اخباری را منتشر کرده است . با همه این موارد همسر بهفر لاله زاری , رضوان بیگی هم اقدام به نگارش نامه ای نموده است تا بلکه از این طریق بتواند احقاق حق بهفر لاله زاری را بنماید . متن نامه رضوان بیگی در اختیار حقوق بشر در ایران قرار گرفته که در ادامه می آید :

فریاد عدالت طلبی رضوان بیگی همسر پژوهشگر حقوق بهفر لاله زاری
برای رسیدگی به درخواست ها قانونی و به حق خود و همسرش و ازادی هرچه سریعتر همسرش.
اعتراض همسر بهفر لاله زاری بخاطر صدور حکمی ناعادلانه و ظالمانه بخاطر یک دلنوشته کوتاه و تحلیلگری در مورد ماده قانون مجازات اسلامی بخاطر نوشتن
یک مقاله و نشر عقیده و یک دلنوشته به همسرم ۵ سال زندان دادند به اتهام توهین به مقدسات و رهبری!!!!

بارها نامه و دادخواست به دادسرای فرهنگ رسانه و دادگاه انقلاب و دادستانی برده ام و یا توسط همسرم از زندان ارسال شده اما دریغ از دادن یک بار شماره پیگیری نامه توسط این سه مرکز !!!!
بخاطر نشر عقیده و یک تحلیل همسرم را به زندان انداختند و زندگی مان را نابود کردند. همچنان اقای لاله زاری از حق مرخصی و درمان محروم هست با وجود بازداشت وثیقه به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و ممنوع الخروج بودنمان!!
همچنین مادر تنها و سالخورده مادر بهفر لاله زاری در بستر بیماری بسر میبرد و تحت عذاب روانی است و نگران است نتواند پسرش را ببیند و دیر شود.و برای درمان به کمک تنها فرزندش نیازمند است.. ما واقعا دیگر بصورت طبیعی زندگی نمی‌کنیم..تنها نفس میکشیم و هدفمان ازاد کردن عزیزانمان است.هدفمان صلح و ایجاد ارامش است.

عذاب و شکنجه ما و لذت بردن شما در ظلم به همسرم و من و مادرش را به پایان برسانید…

با تمام وجودم فریاد میزنم که تا پای جانم از حق همسرم بهفر لاله زاری و زندگی ام دفاع میکنم و اگر بلایی به سر جان همسرم و یا مادرش بیاید و دیر شود، دستگاه قضایی این رژیم ،خصوصا دادستان تهران و مسئولین دادسرای فرهنگ و رسانه و دادیار پرونده باید پاسخگوی این جنایت و بی تفاوتی و ظلم باشند و قانونا محکوم خواهند شد .

همچنین از همه فعالان و حامیان حقوق بشر و حمایت گران زندانیان سیاسی تقاضای حمایت از حق آزادی هرچه سریعتر همسرم را دارم.

و میخواهم بگویم با وضعیت فعلی شاید فردا من را هم به زندان بیندازند ..ناچار و تنها بخاطر دفاع از حقوق خودم و همسرم و امثال خودم با وجود تمام تهدیدها فریاد میزنم..فریاد ازادی..و حمایت خواهم کرد و تنها توانم همین هست. خواسته زیادی ندارم ..من ازادی همسرم را میخواهم و این هیچ گاه نمی تواند قانونا جرم باشد!

آقای دادستان هرچند که همسرم هیچ توهینی به شخصی در مقاله خود نکرده و هیچ گاه اهل توهین نبوده و نیست و تنها به تحلیل و نقد پرداخته..اما به هر حال بر خلاف پیام رهبر این حکومت که گفت انتقاد و بیان نظرات توسط مردم ازاد است و تناقضش با واقعیت و زندانی بودن همسرم و امثال همسرم به این دلیل..!!
میخواهم بگویم حالا که بر خلاف واقعیت گفته شده عمل میکنید و این عمل همسرم را جرم میدانید …لااقل طبق عفو عمومی که اسفند ماه سال ۹۶ توسط قوه قضاییه و رهبری صادر شد و کاملا و قانونا مشمول همسرم میشد عمل می‌کردید!! که توسط دادستان تهران جلوی اجرایش گرفته شد ..چرا باید دادستان در جواب این عدالت خواهی بگوید که دلم نمی‌خواهد این عفو را اجرا کنم؟!! این کجای قانون امده ؟ مگر از روی دل باید حکم داد و قضاوت کرد و دستورات را اجرا کرد یا اجرا نکرد؟!!!!
من به این اطمینان رسیدم که با توجه به این ادعا که متاسفانه حتی کتبا هم علت عدم اجرا را بیان نکردند و افراد بسیاری شاهد این موضوع بوده و هستند که اقای دولت ابادی ظاهراً خودش هم رهبر حکومت این رژیم را قبول ندارد.. و جالب است!!

به هرحال من همچنان پیگیر رسیدن به حقوق اولیه و قانونی بهفر لاله زاری و خودم خواهم بود و از همگی استمداد می طلبم و از اقای دادستان و دادیار پرونده پاسخ قانونی میخواهم..نه دلی!!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: