•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, نوامبر 30

بازداشت یک شهروند در رامیان به اتهام توهین به مقدسات

0
642

حقوق بشر در ایران امروز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹، ماموران پلیس امنیت شهرستان رامین، یک شهروند ساکن این شهرستان را به اتهام توهین به مقدسات بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، در ساعات پایانی دوشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۹، یک شهروند ساکن شهرستان رامیان به اتهام « توهین به مقدسات در فضای مجازی » توسط ماموران پلیس امنیت این شهرستان بازداشت شد. 

ابوالفضل وزیری، فرمانده انتظامی شهرستان رامیان ضمن اعلام این خبر گفت: “در پی وصول مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رامیان در خصوص شکایت شهروندان مبنی بر انتشار اکاذیب، هتاکی و توهین به مقدسات دینی و تهدید به پخش تصاویر شخصی افراد در شبکه های اجتماعی، موضوع جهت بررسی در دستور کار کارشناسان پلیس امنیت عمومی شهرستان قرار گرفت.”

وی افزود: “ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی در یکی از استان های کشور دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.” 

اعلام بر جرم بر علیه فعالان شبکه های اجتماعی، مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هاحقوق شهروندیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشتگاهبازداشت و بی خبریحقوق شهروندی در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانبازداشت و بیخبریبازداشت شهروندانفعالین شبکه های اجتماعیحقوق شهروندی درایرانبازداشت و بیخیریفعال رسانه ای در ایرانشبکه های اجتماعیفعال رسانه ایبازداشت شهروندان در ایرانبازداشت وبیخبریشبکه های رسانه ایسرکوب فعالان شبکه های اجتماعیتوهین به مقدساتاحضار و بازداشتنقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیفعالان شبکه های اجتماعینقض حقوق شهروندیکاربران شبکه های اجتماعیپلیس امنیتیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت و بلاتکلیفی شهرونداننقض حقوق بشر در ایرانشبکه های اجتماعی در ایرانبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بازجوییبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشتنقض حقوق بشرحقوق شهروندی در ایرانبازداشت و بازجوئیبازداشت و تفهیم اتهامشبکه های خارج از کشورابوالفضل وزیرینیروی انتظامیپلیس امنیتفعال شبکه های اجتماعیشبکه های مجازینقض حقوق بشر در ایران 4بازداشت و بیخبری از شهروندانشهرستان رامیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.