•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 22

بازداشت یک فعال فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نور

0
358

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۹ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان نور یک فعال شبکه های اجتماعی را در این شهرستان بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، امروز یکشنبه ۹ آذر ماه ۱۳۹۹، محمدزمان شالیکار، فرمانده انتظامی شهرستان نور در استان مازندران از بازداشت یک فعال فضای مجازی توسط ماموران پلیس امنیت این شهرستان خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان نور در تشریح این خبر ادعا کرد: “در پی انتشار مطالب و محتواهای غیر اخلاقی در یکی از صفحات فضای مجازی، موضوع در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.”

محمدزمان شالیکار تصریح کرد: “کارشناسان پلیس فتا با اقدامات اطلاعاتی و فنی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.”

سرهنگ شالیکار، خاطرنشان کرد: “متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.”

ادعای انتشار محتویات غیر اخلاقی که محمدزمان شالیکار در این گزارش به آن ادعا کرده با توجه به نگاه رادیکال حکومت جمهوری اسلامی به مبحث آزادی بیان در ایران بر زبان آوردن این واژه ها در میان افرادی با تفکرات رادیکال مذهبی به دفعات مشاهده شده است. 

اعلام بر جرم بر علیه فعالان عرصه مدلینگ به دلیل فعالیتهای آنها مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشرفضای مجازیحقوق بشر در ایرانبازداشت و بیخبریشبکه های اجتماعینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرفضای مجازی در ایرانشورای عالی فضای مجازی در ایرانفعالان فضای مجازیبازداشت و بلاتکلیفیسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانفعال رسانه ایکاربران شبکه های اجتماعیشبکه های اجتماعی در ایرانفعال شبکه های اجتماعیفعالین شبکه های اجتماعیفعالیت در فضای مجازیشورای عالی فضای مجازیمحدودیتهای فضای مجازی در ایرانفعال فضای مجازیسرکوب فعالان مدنی در ایرانبازداشت و بازجوئیمرکز ملی فضای مجازی ایرانپلیس فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانبازداشت و بی خبریسرکوب فعالان مدنیحقوق بشر در جمهوری اسلامیبازداشت وبیخبریسرکوب فعالان فضای مجازیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتسرکوب فضای مجازیبازداشت و بیخیریبازداشت و سرکوب آزادی بیانتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیبازداشت و بازجوییسرکوب فعالان فضای رسانه ایبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت فعالان فضای مجازیپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیفعال رسانه ای در ایرانسرکوب فعالان شبکه های اجتماعیفعالان شبکه های اجتماعیرصد فضای مجازی در ایرانفعالان فضای مجازی در ایرانفعال فضای مجازی در ایرانبازداشت و بی خبری از شهروندانمحمدزمان شالیکارپلیس فتا در شهرستان نورشهرستان نور در استان مازندرانفرمانده انتظامی شهرستان نورنور مازندران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: