•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

بازداشت عرفان تات، توسط نیروهای امنیتی

0
322

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی پس از بازداشت عرفان تات، فعال هنری ساکن تهران، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۹، عرفان تات، خواننده رپ و تهیه کننده آثار موسیقی، ساکن تهران، در پی یورش ماموران لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

این فعال عرصه موسیقی زیرزمینی، پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده و از اتهامات، دلایل بازداشت و ارگان بازداشت کننده وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

از جمله آثاری که توسط عرفان تات در قالب موسیقی منتشر شده آلبوم گروهی است به نام ترکش که در این آلبوم به انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و ضعف مدیریت دولت حسن روحانی پرداخته است. 

سرکوب فعالان رسانه ای ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

اعتراف گیری اجباری با تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر،  ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هابازداشت و بیخبرینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرهنرمندان در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانبازداشت و بلاتکلیفیسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانموسیقیموسیقی زیرزمینیسرکوب آزادی قلم در ایرانخوانندهبازداشت خوانندهسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمبازداشت و بازجوئیسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب آزادی قلمخواننده رپبازداشت و بی خبریبازداشت وبیخبریسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیدهبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتسرکوب خوانندگان در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4سرکوب آزادیسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیبازداشت و بیخیریسرکوب آزادی اندیشه در ایرانخوانندگاننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت و بازجوییبازداشت و بیخبری از شهرونداننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانبازداشت هنرمندانبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بی خبری از شهروندانعرفان تاتفعالان عرصه موسیقی در ایرانآلبوم ترکشبازداشت عرفان تاتعرفان تات بازداشت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: