چهارشنبه , ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, ژوئن 7

بازداشت عرفان تات، توسط نیروهای امنیتی

0
691

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی پس از بازداشت عرفان تات، فعال هنری ساکن تهران، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۹، عرفان تات، خواننده رپ و تهیه کننده آثار موسیقی، ساکن تهران، در پی یورش ماموران لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

این فعال عرصه موسیقی زیرزمینی، پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده و از اتهامات، دلایل بازداشت و ارگان بازداشت کننده وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

از جمله آثاری که توسط عرفان تات در قالب موسیقی منتشر شده آلبوم گروهی است به نام ترکش که در این آلبوم به انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و ضعف مدیریت دولت حسن روحانی پرداخته است. 

سرکوب فعالان رسانه ای ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

اعتراف گیری اجباری با تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر،  ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هاسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیانبازداشت وبیخبریسرکوب آزادیبازداشت و بازجوییعرفان تاتنقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانفعالان عرصه موسیقی در ایرانبازداشت و بیخبریموسیقیبازداشت و بازجوئیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانآلبوم ترکشنقض حقوق بشر در ایرانموسیقی زیرزمینیسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانبازداشت و بیخیریسرکوب آزادی بیان و اندیشهبازداشت عرفان تاتنقض حقوق بشرسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانعرفان تات بازداشتهنرمندان در ایرانسرکوب آزادی قلمبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتخوانندگانبازداشت هنرمندانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانخوانندهخواننده رپسرکوب خوانندگان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت خوانندهبازداشت و بی خبرینقض حقوق بشر درایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت و بی خبری از شهروندان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: