•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

بازداشت محمدخالد حمزه پور توسط نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه

0
297

حقوق بشر در ایران امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان اشنویه، محمدخالد حمزه پور، شهروند ساکن روستای خانلر از توابع این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، در ساعات پایانی دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۹، محمدخالد حمزه پور – اهل روستای خانلر از توابع شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

علیرغم گذشت بیش از ۲ روز از بازداشت این شهروند ساکن روستای خانلر، اما از مکان نگهداری و اتهاماتی که منجر به بازداشت وی شده هیچ اطلاعی در دسترس نیست. 

همچنین محمدخالد حمزه پور، از حق دسترسی به وکیل و هرگونه تماس و ملاقات با خانواده خود محروم است. 

 سرکوب شهروندان و طرح اتهامات سیاسی و امنیتی بر علیه آنها ناقض اصل آزادی بیان و ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی آنها تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی از لحظه بازداشت یک متهم، ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هامحمدخالد حمزه پور بازداشتمحمدخالدحمزه پورنقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناداره اطلاعات شهرستان اشنویهاطلاعات سپاه شهرستان اشنویهبازداشتبازداشت محمدخالد حمزه پوربازداشت و اجرای حکم حبسبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بی خبریبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوییبازداشت و بازجوئیبازداشت و تفهیم اتهامبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت وبیخبریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعاتروستای خانلرربازداشت و بیخبریزندان شهرستان اشنویهسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهرستان اشنویهشعبه ۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اشنویه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: