•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, نوامبر 30

بازداشت محمدخالد حمزه پور توسط نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه

0
349

حقوق بشر در ایران امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان اشنویه، محمدخالد حمزه پور، شهروند ساکن روستای خانلر از توابع این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، در ساعات پایانی دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۹، محمدخالد حمزه پور – اهل روستای خانلر از توابع شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

علیرغم گذشت بیش از ۲ روز از بازداشت این شهروند ساکن روستای خانلر، اما از مکان نگهداری و اتهاماتی که منجر به بازداشت وی شده هیچ اطلاعی در دسترس نیست. 

همچنین محمدخالد حمزه پور، از حق دسترسی به وکیل و هرگونه تماس و ملاقات با خانواده خود محروم است. 

 سرکوب شهروندان و طرح اتهامات سیاسی و امنیتی بر علیه آنها ناقض اصل آزادی بیان و ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی آنها تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی از لحظه بازداشت یک متهم، ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هابازداشت و بیخبریاحزاب کورد در ایراناحزاب کوردی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانبازداشت و تفهیم اتهامبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانشهروندان کورد در ایراناحزاب کوردهمکاری با احزاب کوردیبازداشت وبیخبریاحزاب کورد مخالفاحزاب کوردستانبازداشت و بی خبری از شهروندانشهروندان کوردبازداشتگاهبازداشت و بازجوئیاحزاب کورد سیاسیبازداشت شهروندان کورد در ایرانشعبه ۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان اشنویهبازداشت و اجرای حکم حبسبازداشت و بلاتکلیفیبازداشتگاه اداره اطلاعاتشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کوردبازداشت و بیخیریشهروندان کورد در جمهوری اسلامیمحمدخالدحمزه پورسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کردشهرستان اشنویهشهروندان کورد زندانی سیاسیبازداشت محمدخالد حمزه پوربازداشت شهرونداناحزاب کوردیربازداشت و بیخبریاحزاب کورد مخالف نظاماطلاعات سپاه شهرستان اشنویهزندان شهرستان اشنویهمحمدخالد حمزه پور بازداشتسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندان کوردروستای خانلربازداشتبازداشت شهروندان کردبازداشت و بی خبریبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بازجوییاداره اطلاعات شهرستان اشنویه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده