•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 22

بازداشت شهروندان در اسلام آباد غرب و بانه توسط نیروهای امنیتی

0
330

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، نیروهای امنیتی در شهرهای بانه و اسلام آباد غرب « شادآباد »، به ترتیب واحد عباس‌زاده و آنیسا جعفری مهر را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، واخد عباس زاده – متولد: ۱۳۶۴ – فرزند: عثمان – ساکن روستای کوپیچ سفلی از توابع شهرستان بانه در استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، آنیسا جعفری مهر، متولد: ۱۳۷۲، در پی یورش نیروهای امنیتی شهرستان اسلام آباد غرب « شادآباد » به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش، واحد عباس به خیاطی اشتغال دارد و از دلایل بازداشت، اتهامات منتسبه و مکان نگهداری وی اطلاعی در دسترس نیست. 

همچنین ماموران امنیتی در زمان بازداشت آنیسا جعفری مهر، محل سکونت وی را مورد تفتیش قرار داده اقلام شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه، لپ تاپ، و برخی کتب و سایر اقلام شخصی وی را ضبط کرده و پس از بازداشت وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

آنیشا جعفری مهر، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان شناسی در دانشگاه آزاد واحد کردستان است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق دانشجویان در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی دانشجویاننقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان در ایرانهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیواحد عباس زادهواحد عباس زاده بازداشتآنیشا جعفری مهرآنیشاجعفری مهراحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناداره اطلاعات استان کردستاناسلام آباداسلام آباد غرباسلام آبادغرباستان کرمانشاهاستان کردستانبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت واحد عباس زادهبازداشت آنیشا جعفری مهربازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در استان کرمانشاهبازداشتگاهدانشگاه استان کردستاندانشگاه سراسری کردستاندانشجویان در ایراندانشجویان در استان کردستانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان آذری در جمهوری اسلامیشهروندان در استان کردستانشهرستان مریوان استان کردستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: