•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, فوریه 7

بازداشت شهروندان در اسلام آباد غرب و بانه توسط نیروهای امنیتی

0
562

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، نیروهای امنیتی در شهرهای بانه و اسلام آباد غرب « شادآباد »، به ترتیب واحد عباس‌زاده و آنیسا جعفری مهر را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، واخد عباس زاده – متولد: ۱۳۶۴ – فرزند: عثمان – ساکن روستای کوپیچ سفلی از توابع شهرستان بانه در استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، آنیسا جعفری مهر، متولد: ۱۳۷۲، در پی یورش نیروهای امنیتی شهرستان اسلام آباد غرب « شادآباد » به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش، واحد عباس به خیاطی اشتغال دارد و از دلایل بازداشت، اتهامات منتسبه و مکان نگهداری وی اطلاعی در دسترس نیست. 

همچنین ماموران امنیتی در زمان بازداشت آنیسا جعفری مهر، محل سکونت وی را مورد تفتیش قرار داده اقلام شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه، لپ تاپ، و برخی کتب و سایر اقلام شخصی وی را ضبط کرده و پس از بازداشت وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

آنیشا جعفری مهر، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان شناسی در دانشگاه آزاد واحد کردستان است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشربازداشت شهرونداناحزاب کوردیسرکوب شهروندان کورد ایرانبازداشت شهروندان کورد در ایراندانشجویان در استان کردستانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیآنیشا جعفری مهراستان کرمانشاهبازداشت شهروندان کردنقض حقوق بشرد ر ایرانبازداشت و بی خبریسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیشهروندان در استان کردستاننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانآنیشاجعفری مهرشهروندان کورد در ایراناحزاب کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراناداره اطلاعات استان کردستاندانشگاه استان کردستانشهروندان کورد زندانی سیاسیواحد عباس زادهبازداشتشهروندان کورداحزاب کورداحزاب کورد سیاسینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب کوردستاناسلام آباد غرببازداشت واحد عباس زادهبازداشت و بیخبرینقض حقوق شهروندان در ایرانبازداشتگاهاحزاب کوردی در ایرانسرکوب شهروندان کوردنقض حقوق دانشجویان در ایرانشهروندان آذری در جمهوری اسلامیاسلام آبادغربواحد عباس زاده بازداشتاستان کردستانبازداشت و بلاتکلیفیدانشجویان در ایرانهمکاری با احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظامبازداشت شهروندان در استان کرمانشاهشهروندان کرد در جمهوری اسلامیاسلام آبادبازداشت آنیشا جعفری مهرنقض حقوق شهروندیسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب آزادی بیاننقض حقوق شهروندی دانشجویانهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیبازداشت شهروندان کورددانشگاه سراسری کردستاننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانشهروندان کورد ایراناحزاب کورد مخالفبازداشت و بیخبری از شهروندانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهرستان مریوان استان کردستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.