•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

تفتیش منزل تورج امینی, شهروند بهائی ساکن کرج

0
766

حقوق بشر در ایران – در اولین روزهای هفته جاری, منزل “تورج امینی”, از شهروندان بهائی ساکن کرج, توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و برخی اقلام شخصی از قبیل کتب, و دست نوشته های این شهروند بهائی توسط نیروهای امنیتی ضبط شد و به این شهروند بهائی گفته شد که طی روزهای آینده به اداره اطلاعات کرج احضار خواهد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸, محل سکونت “تورج امینی” نویسنده و پژوهشگر, شهروند بهائی ساکن کرج در پی مراجعه نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و پس از ضبط اقلام شخصی از قبیل چند جلد کتاب و دست نوشته های این شهروند بهائی از وی خواسته شد تا از استان البرز خارج نشود چرا که طی روزهای آینده به اداره اطلاعات احضار خواهد شد. 

براساس این گزارش, ماموران امنیتی با مراجعه به منزل این شهروند بهائی واقع در مهرشهر کرج، پس از تفتیش منزل، کلیه اقلام شخصی، کتاب‌های آکادمیک، و یادداشت‌های پژوهشی مربوط به تورج امینی را ضبط کردند. 

در این گزارش اشاره ای به این نکته که تفتیش منزل “تورج امینی” با صدور حکم قضائی صورت گرفته است یا خیر نشده. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.

 سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد که در این دو ماده بخه صراحت بر حق افراد بر انجام مناسک مذهبی و همچنین تبلیغات و انجام آموزشهای مذهبی برای افراد چه بصورت جمعی و چه بصورت خصوصی تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

در ماده ۷ از قانون آئین دادرسی کیفری بر رعایت حقوق شهروندی افراد در طی فرایند قضائی از سوی مسئولان و ضابطان قضائی مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هافعالیت بهائیان در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان در ایرانپیروان آئین بهائی در ایرانپیروان سایر ادیان در ایراناقلیتهای مذهبی در ایراناحضاراداره اطلاعاتبهاییبهاییانبهاییان کرجبهاییان ایرانبهاییان در ایرانبهاییان شیرازبهائیبهائیانبهائیان کرجبهائیان ایرانبهائیان در ایرانبهائیتتفتیش منزلجامعه بهائیجامعه بهائی ایرانجامعه بهائی در ایرانجامعه بهائیانجامعه بهائیان ایرانجامعه بهائیان در ایرانجامعه جهانی بهائیانحقوق بهاییان ایرانحقوق بهائیانحقوق بهائیان در ایرانحقوق بشر بهائیان ایرانحقوق شهروندی بهاییان در ایرانحقوق شهروندی بهائیانحقوق شهروندی بهائیان ایرانحقوق شهروندی بهائیان در ایرانحقوق شهروندی بهائیات در ایرانحقوق شهروندانحقوق شهروندان بهائیحقوق شهروندان بهائی در ایرانسرکوب بهاییان ایرانسرکوب بهاییان در ایرانسرکوب بهائیانسرکوب بهائیان ایرانسرکوب بهائیان در ایرانسرکوب جامعه بهائیسرکوب جامعه بهائی ایرانسرکوب جامعه بهائی در ایرانسرکوب جامعه بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائیان در ایرانسرکوب شهروندان بهائیسرکوب شهروندان بهائی در ایرانسرکوب شهروندان بهائی دریرانسرکوب شهروندتن بهائی در ایرانشهروندان بهاییشهروندان بهایی در ایرانشهروندان بهائیشهروندان بهائی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: