•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

بازداشت و تفهیم اتهام پرویز ناصری, شهروند اهل ارومیه

0
414

حقوق بشر در ایران – روز گذشته, “پرویز ناصری”, شهروند اهل ارومیه محبوس در بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی شهرستان ارومیه با توجه به اتمام مراحل بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۸, “پرویز ناصری”, شهروند اهل ارومیه که در تاریخ ۹ آذر ماه توسط نیروهای امنیتی از بابت اتهام عضویت در یکی از گروههای مخالف نظام” بازداشت شده بود پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

براساس این گزارش؛ این شهروند  اهل ارومیه در تاریخ ۹ آذر ماه ۱۳۹۸, از سوی نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه منتقل و از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروههای مخالف نظام”, تحت بازجوئی قرار گرفته بود. 

علیرغم اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام از مصادیق حقوقی اتهامات این شهروند اهل ارومیه اطلاعی در دست نیت. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: