•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

انتقال بابک و روزبه علیپور از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان لاکان رشت

0
552

 روزبه علی‌پور و بابک علی‌پور دو برادر که  در یکی از روستاهای توابع رشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند و هفته گذشته با پایان مرحله بازجویی، به بند عمومی زندان لاکان رشت منتقل شده‌اند. ماموران امنیتی پس از بازداشت به منزل این دو شهروند رفته و ضمن تفتیش منزل، تعدادی از وسایل شخصی این دو برادر را ضبط کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷، روزبه علی‌پور و بابک علی‌پور دو برادر ساکن در یکی از روستاهای اطراف شهر رشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. لازم به ذکر است از اتهامات این دو برادر کبنی بر اینکه چرا و به چه دلیل توسط نیروهای امنیتی بازداشت گردیده اند اطلاع دقیقی در دست نیست.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: “مامورین امنیتی پس از بازداشت این دو برادر در همان روز به منزل مادری آنها رفته و پس از تفتیش محل تعدادی از وسائل شخصی آنان را به همراه بردند.

پس از پیگیری‌های مکرر خانواده آنها مشخص شد که هفته گذشته آنان را به بند عمومی زندان لاکان رشت منتقل کرده‌اند و پس از گذشت ۲۰ روز از زمان بازداشت کماکان پاسخی مبنی بر دلایل بازداشت این افراد به خانواده آنها داده نشده است”.

به گفته این منبع مطلع پس از انتقال برادران علیپور به زندان لاکان رشت دادستان به خانواده آنان گفته برای هر کدام وثیقه ۵۰ میلیون تومانی حاضر کنند با این حال نماینده دادستان تاکنون از قبول وثیقه خودداری کرده است.

سرکوب شهروندان در ایران و بازداشتهای بدون اتهام در ایران از جمله موارد نقض حقوق بشر در یاران میباشد چرا که با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق  بین المللی حقوق مدنی و سیاسی هیچ فردی نباید بدون تفهیم اتهام در حبس و بازداشت قرار بگیرد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: