•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

بازداشت ۶۰ نفر در یک مهمانی شبانه در دماوند

0
359

حقوق بشر در ایران – در ساعات پایانی روز گذشته, ماموران حوزه مقاومت بسیج یا یورش شبانه به یک مهمانی خصوصی خانوادگی در یکی از روستاهای حومه شهرستان پیشوا دستکم ۶۰ نفر از افراد حاضر در آن مکان را بازداشت و از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس؛ در ساعات پایانی جمعه ۶ دی ماه ۱۳۹۸, دستکم ۶۰ تن از شهروندان حاضر در یک مهمانی شبانه در پی یورش ماموران حوزه مقاومت بسیج در یکی از روستاهای حومه شهرستان پیشوا بازداشت و پس از تفتیش آن مکان و ضبط اقلامی از افراد حاضر در این مهمانی به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

براساس ادعای “صمد سلطانی”, فرمانده سپاه پاسداران در شهرستان پیشوا؛ شامگاه روز گذشته در یکی از روستاهای شهرستان پیشوا از توابع ورامین و در پی برگزاری یک مهمانی شبانه مختلط شبانه ۶۰ نفر از افراد حاضر در آن مهمانی بازداشت شدند. 

صمدی در ادامه ادعاهای خود همچنین گفت؛ فردی که خانه را در اختیار این افراد برای برگزاری این مهمانی قرار داده بود سابقه محکومیت « مواد مخدر » را دارا بوده است. 

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

برخوردهای قهرآمیز با شهروندان و ورود به حریم خصوصی افراد از جمله مصادیق مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق آزادی بیان برای هر شهروندی تاکید شده است. همچنین در ماده ۲ از اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر حق رفتاری برابر و بدون تبعیض در مقابل هر انسانی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: