•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

بازداشت مدیر و خبرنگار یک پایگاه خبری در استان کهگیلویه و بویر احمد

0
720

حقوق بشر در ایران – روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, ماموران امنیتی در شهرستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد, مدیر و خبرنگار یکی از پایگاههای خبری که در فضای رسانه ای در این شهرستان فعالیت می‌کردند را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا: روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸, مدیر و خبرنگار شاغل در یکی از پایگاههای خبری و رسانه ای از بابت اتهامات “نشر اکاذیب” و “تشویش اذهان عمومی” توسط نیروهای امنیتی در شهرستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد بازداشت شدند. 

ستار طالبی پور, معاون دادستان عمومی و انقلاب یاسوج در امور فضای مجازی با اعلام خبر بازداشت این ۲ فعال رسانه ای ادعا کرد: “یکی از پایگاه‌های خبری در استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار تیتر و خبری که آن تیتر و خبر مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بود بازداشت شدند. 

این مقام قضائی بدون اشاره به نام این ۲ فعال رسانه ای بازداشت شده از تشکیل پرونده قضائی برای هر ۲ نفر این فعالان رسانه ای که در فضای مجازی فعال بودند خبر داد. 

سرکوب فعالان  فضای مجازی و رسانه ای و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافضای مجازیفضای رسانه ایفعال فضای مجازیفعال فضای رسانه ایفعال مطبوعاتیفعال رسانه ایفعالان رسانه ایمدیر پایگاه خبریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمطبوعاتمطبوعات ایرانمطبوعات در ایرانمعاون دادستان یاسوجنقض آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق شهروندینافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایراننشر اکاذیبنشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومیپایگاه خبریآزادی بیان در مطبوعاتاستان کهگیلویه و بویر احمداستان کهگیلویه و بویراحمدبی خبریبیخبریبازداشتبازداشت فعالان فضای مجازیبازداشت فعالان رسانه ایبازداشت و بی خبریتوقیف مطبوعات در ایرانتشویش اذهان عمومیتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخبرنگاردادستان عمومی و انقلاب یاسوجدسترسی به اینترنت در ایرانستار طالبی پورسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب ازادی بیان در ایرانسرکوب خبرنگاران در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان یاسوج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: