•                  
جمعه , ۰۷ آذر , ۱۳۹۹
جمعه, نوامبر 27

بازداشت ۲ تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توسط نیروهای امنیتی

0
206

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی در تهران امیرحسین مرادی و علی یونسی دو تن از دانشجویان ساکن تهران را پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

یه گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور, روز جمعه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹, امیرحسین مرادی دانشجوی رشته فیزیک در مقطع کارشناسی و علی یونسی دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

برپایه این گزارش: “امیرحسین مرادی، دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۷ در مقطع کارشناسی فیزیک و علی یونسی، دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۷ در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر  هر ۲ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در تهران روز جمعه مورخ ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹ توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند”. 

از زمان بازداشت از محل نگهداری و ارگان بازداشت کننده این دو فعال دانشجوئی اطلاعی در دسترس نیست.

مجموعه اتهامات منتسبه بر فعالان دانشجوئی, در زمره اتهامات مرتبط با سرکوب آزادی بیان و قلم و عقیده  میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶به صراحت بر حق افراد بر برخورداری از آن تاکید شده است.

از آنجائی که حکومت جمهوری اسلامی تاب شنیدن انتقادات شهروندان را ندارد فقط وانمود به احترام اصل آزادی بیان و قلم میکند ولی در اصل مطلب به طور سیستماتیک اقدام به سرکوب گسترده شهروندان در زمینه آزادی بیان و قلم میکند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعال دانشجوییفعال دانشجویی در ایرانفعال دانشجوئیفعالان دانشجوییفعالان دانشجوئیفعالان دانشجوئی در جمهوری اسلامیمقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشدنیروهای امنیتینیروهای امنیتی ایراننیروهای امنیتی در ایرانامیرحسین مرادیبازداشت فعالان دانشجویی در ایرانبازداشت فعالان دانشجوئیبازداشت امیرحسین مرادیبازداشت علی یونسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی دانشجویان در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایراندانشگاه تهراندانشگاه تهران مرکزدانشگاه صنعتی شریفدانشجوی دانشگاه تهراندانشجوی رشته فیزیکدانشجویاندانشجویان ایراندانشجویان دانشگاه تهراندانشجویان دانشگاه صنعتی قوچاندانشجویان دانشگاه صنعتی شریفدانشجویان در ایرانرشته مهندسی کامپیوترسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان دانشجوییسرکوب فعالان دانشجویی در ایرانسرکوب فعالان دانشجوئیسرکوب فعالان دانشجوئی در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب دانشجویان در ایرانعلی یونسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: