•                  
چهارشنبه , ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
چهارشنبه, آگوست 12

بازداشت یک شهروند ساکن اردکان به اتهام ماساژ دادن به زنان

0
104

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران انتظامی شهرستان اردکان یک شهروند را به اتهام ماساژ دادن به زنان بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, امروز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۹, یک شهروند ساکن شهرستان اردکان به اتهام ماساژ زنان توسط ماموران انتظامی در این شهرستان بازداشت شد.

مهدی حسن پور, دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان در تشریح این خبر گفت: “مردی که به عنوان ماساژور بانوان و فروشنده پودر‌های دارویی مخصوص زنان به صورت علنی در فضای مجازی تبلیغ می‌کرد با هوشیاری و اعلام به موقع یکی از شهروندان اردکانی و با همکاری مامورین ساعی پاوا و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دستگیر شد”.

بازداشت افراد با اتهاماتی از این دست,  ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: