•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

بازداشت رضوانه احمد خان بیگی به همراه ۲ فعال مدنی دیگر توسط نیروهای امنیتی

0
804

رضوان بیگی,همسر بهفر لاله زاری زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین حدود دو هفته پیش توسط نیروهای امنیتی در تهران  بازداشت و به  بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, هفته گذشته رضوان بیگی همسر بهفر لاله زاری زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” در شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت تهران به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, تفهیم اتهام  تبلیغ علیه نظام بر این فعال مدنی از بابت فعالیتهای وی در فضای مجازی و انتشار مطالب انتقادی از موارد نقض حقوق بشر در ایران بوده است.

لازم به ذکر است همسر رضوان بیگی, بهفر لاله زاری در حال حاضر در بند ۸ زندان اوین در حال تحمل دوران محکومیت ۵ ساله خود  میباشد. 

بهفر لاله‌زاری هم به اتهام فعالیت در فضای مجازی و به اتهام نقد قانون اساسی در صفحات اجتماعی از سوی قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم شد.

سرکوب فعالان مدنی در ایران ناقض اصول آزادی بیان و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میابشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.