•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

محکومیت امیر افشار نجفی، وکیل دادگستری به حبس تعزیری و مجازات تکمیلی

0
107

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۴بهمن ماه ۱۴۰۱، دادگاه انقلاب قزوین، امیر افشار نجفی، وکیل دادگستری را به حبس تعزیری و محرومیت های اجتماعی محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، امیر افشار نجفی، وکیل دادگستری، ساکن استان قزوین، پس از محاکمه در دادگاه انقلاب این استان، به تحمل ۱ سال ۵ ماه حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از فعالیت در حرفه وکالت و منع خروج از کشور و توقیف سیم کارت و گوشی تلفن‌ همراه اش محکوم شد.

این وکیل دادگستری، ضمن اعلام این خبر در خصوص اتهاماتی که‌ منجر به صدور چنین حکمی بر علیه وی شده در صفحه شخصی خود نوشت:”به جرم (نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی) به ۵ ماه حبس و به جرم (تبلیغ علیه نظام) هم به ۱ سال حبس و ۲ سال ممنوعیت از اشتغال به حرفه وکالت، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ضبط گوشی تلفن همراه و سیم‌ کارت محکوم شدم.”

لازم به اشاره است، مبنی اتهامات تفهیم شده به امیر افشار نجفی، مرتبط با انتشار مطالبی است که وی در صفحات مجازی شخصی خود منتشر کرده بود. 

سرکوب، ارعاب و تهدید بر علیه شهروندان و یا طرح اتهامات بی پایه براساس سناریوی ارگانهای امنیتی و دستگاه قضایی، ناقض ماده  ۱۹  اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

ممانعت از دسترسی متهم به وکیل انتخابی خود ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هافعالیت تبلیغ علیه نظامفعالیت تبلیغی علیه نظاممحکومیت کیفریمحاکمهمحاکمه وکلامحاکمه وکلای دادگستریمطالبات وکلای دادگسترینشر اکاذیبوکلای دادگستریوکلای دادگستری استان قزوینوکیلوکیل پایه یک دادگستریکیفرخواستکانون وکلای دادگستریامیر افشارامیر افشار نجفیامیرافشارامیرافشار نجفیامیرافشارنجفیاستان قزوینبازداشت و سرکوب آزادی بیانجامعه وکلاجامعه وکلای دادگستریجرم تبلیغ علیه نظامحقوق بشرحقوق بشر ایرانحقوق بشر در ایرانحبس تعزیریدادگاه انقلابدادگاه انقلاب قزوینسرکوب وکلایسرکوب وکلای حقوق بشر در ایرانسرکوب وکلای دادگستر یسرکوب وکلای دادگستریسرکوب وکلای دادگستری در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم و بیان در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی پوشش در ایرانسرکوب آزادی اندیسهسرکوب آزادی اندیشهسرکوب آزادی اندیشه در ایرانشعبه ۱ دادگاه انقلاب قزوینشعبه۱دادگاه انقلاب قزوین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.